Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"PB": HTL-Strefa zaskoczy in plus

Puls Biznesu | 2008-12-17

Słabszy złoty i rosnący dynamicznie rynek oznaczają dobrą perspektywę dla producenta nakłuwaczy na ten i przyszły rok - informuje Puls Biznesu.

Pod koniec IV kwartału HTL-Strefa może już być pewna wyników w 2008 r. Producent nakłuwaczy bezpiecznych i lancetów personalnych nadal nie podaje prognozy zysku, ale nie ma wątpliwości, że sprzyjające eksporterom tendencje na rynku walutowym przyniosą efekty lepsze od zakładanych. Już w trzecim kwartale, za radą ekspertów, spółka zrezygnowała z zabezpieczania się przez wpływem negatywnych różnic kursowych. I dobrze na tym wyszła.
Firma kontrolowana przez Andrzeja Czerneckiego zapowiada, że zrealizuje tegoroczną ilościową prognozę sprzedaży, a także zakładane wpływy w obcych walutach - 22 mln  EUR, 21 mln  USD i 1 mln zł. Dzięki osłabieniu się krajowej waluty jej przychody w złotówkach będą wyższe od oczekiwań sprzed kilku miesięcy.
2009 r. ma być jeszcze lepszy. Spółka spodziewa się dużej dynamiki sprzedaży - głównie dzięki popytowi na jej produkty, jaki pojawił się w Chinach i USA.

 

Puls Biznesu, 17.12.2008

Brak tagów