Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Bioguard: W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta

Artykuł sponsorowany - MedicalOnline.pl | 2011-12-06
Bioguard: W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta

,,

Bioguard: W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta

,,

Bioguard: W trosce o zdrowie i dobre samopoczucie pacjenta

,,

Rygorystyczne przepisy oraz troska o dobro chorych powodują, że służba zdrowia coraz częściej sięga po nowoczesne rozwiązania budowlane. Sufity podwieszane, to kolejna grupa produktów, która spełnia te wymagania i może być stosowana we wszystkich pomieszczeniach medycznych

Regulacje prawne określające warunki higieniczne podlegają ciągłym zmianom i z roku na rok stają się coraz ostrzejsze. Aby im sprostać, szpitale inwestują w specjalistyczny sprzęt, jednak nie tylko on odgrywa ważną rolę w procesie leczenia. Materiały budowlane, jakimi wykończono pomieszczenia są równie istotne. Normy ISO bardzo precyzyjnie określają wymagania, jakie są stawiane placówkom Służby Zdrowia, np. ISO 1 to regulacja stosowana w pomieszczeniach spełniających najsurowsze normy czystości. 

Lepiej zapobiegać niż leczyć
Rygorystyczne przepisy są w pełni uzasadnione. Ich przestrzeganie jest konieczne, by proces rekonwalescencji pacjentów przebiegał pomyślnie. W tym względzie niezwykle ważne jest zapobieganie infekcjom i zakażeniom oraz zatrzymanie wszelkich bakterii i wirusów, które mogłyby wydostać się poza pomieszczenia. Odpowiednią ochronę antybakteryjną uzyskuje się zwykle poprzez częste sprzątanie pomieszczeń oraz czyszczenie i dezynfekowanie przedmiotów, które się w nich znajdują. Są jednak płaszczyzny zagrożone osadzaniem się niebezpiecznych drobnoustrojów, do których dostęp lub utrzymanie ich w czystości jest utrudnione. To powierzchnie sufitów. Aby zapewnić we wnętrzach obiektów szpitalnych maksymalną higienę, należy zadbać również i o nie. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem są modułowe sufity podwieszane, które oprócz funkcjonalności (demontowalne, łatwo zmywalne itp.) mogą posiadać również właściwości bakteriobójcze. Takie produkty w swojej ofercie posiada m.in. firma Armstrong. 

Sufit, który sam likwiduje bakterie
Zwalczenie szkodliwych mikroorganizmów to proces, który trwa bez przerwy i musi być wysoce efektywny, ponieważ nawet najmniejsze skażenie powietrza może być negatywne w skutkach dla pacjentów. - Stworzyliśmy w tym celu specjalną grupę higienicznych sufitów podwieszanych – BIOGUARD. Metalowe i mineralne płyty pomalowano specjalną farbą, której główną zaletą jest aktywne zwalczanie zarazków – tłumaczy Anna Baczkowska z firmy Armstrong. Powłoka BIOGUARD zawiera czynniki niszczące mikroorganizmy i hamujące rozwój bakterii, pleśni oraz drożdży. - Bioguard, w czasie krótszym niż 72 godziny, jest w stanie zlikwidować nawet 99,9% tych organizmów. Mimo to, taki sufit jest całkowicie bezpieczny dla ludzi i zwierząt, nie uwalnia żadnych środków chemicznych do powietrza oraz nie wydziela szkodliwego promieniowania - dodaje. Płyty można czyścić rozcieńczonymi środkami chemicznymi, takimi jak: sole amonowe, nadtlenek wodoru oraz chlor.

Dostosowana konstrukcja nośna
Bardzo istotnym elementem sufitu jest jego konstrukcja nośna. – Specjalny ruszt CLEAN ROOM charakteryzuje się dużą wytrzymałością i jest odporny na korozję. Jego elementy zostały wykonane z aluminium, dlatego też konstrukcja może być montowana również we wnętrzu, w którym znajduje się rezonans magnetyczny – wyjaśnia Anna Baczkowska. Konstrukcja nośna CLEAN ROOM posiada również specjalne uszczelki silikonowe, których zastosowanie zapewnia hermetyczność sufitu. Tak zabezpieczone płyty sufitowe mogą być myte bardzo często, bez negatywnego wpływu na ich strukturę i właściwości. - Dodatkowe, plastikowe klipsy mocujące panele sufitowe, w wraz z uszczelkami silikonowymi, dopełniają trwałą i odporną na niekorzystne warunki całość – dodaje.

Wiele funkcji i zastosowań w jednym
Komfort pacjentów ma znaczący wpływ na szybkość ich rekonwalescencji. Dlatego dobrze jest, gdy sufit podwieszany spełnia również odpowiednie warunki pod względem akustycznym i posiada dobre parametry odbicia światła, które zapewnią spokój oraz zwiększą poczucie prywatności chorych. 
- Warto wiedzieć, że zastosowania sufitów higienicznych nie kończą się na placówkach opieki medycznej. Ich użycie jest wskazane wszędzie tam, gdzie czystość powietrza i higiena otoczenia są priorytetem, np. w nanotechnologii, mikroelektronice, laboratoriach, fabrykach dysków twardych, fabrykach produktów spożywczych, itp. – podsumowuje Anna Baczkowska.

Czy wiesz, że…?
W najbardziej newralgicznych miejscach, którymi są np. sale operacyjne i izolatki dla osób cierpiących na choroby zakaźne, firma Armstrong rekomenduje stosowanie metalowych płyt sufitowych bez perforacji, pokrytych warstwą farby BIOGUARD (ORCAL BIOGUARD z krawędzią Clip-In 3mm).