Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Lider polskiej ortopedii rozwija się na rosyjskim rynku

MedicalOnline.pl | 2011-11-25
Medort S.A. systematycznie rozszerza wpływy na kolejne kraje europejskie. Po znaczącym przejęciu na Węgrzech spółka skupia się na inwestycjach i ekspansji na wielkim rynku rosyjskim. 

Polski producent i dystrybutor sprzętu ortopedycznego planuje do II kwartału 2012 r. uzyskać w Rosji certyfikację na wszystkie produkty. Docelowo spółka chce osiągnąć na terenie Federacji 50% obrotów już w 2014 r. 

„Wszystkie produkty Medortu posiadają stosowne certyfikaty europejskie i są od lat w obrocie na terenie Unii. Rynek rosyjski wymaga jednak uzyskania odrębnych certyfikatów oraz specjalnych pozwoleń na sprzedaż każdego produktu. Następstwem certyfikacji produktu jest zezwolenie na jego wprowadzenie na teren Federacji, co otwiera dla spółki szerokie perspektywy udziału w przetargach oraz dostawach do sklepów detalicznych. Poważną część certyfikatów już uzyskaliśmy, reszta powinna do nas spłynąć do połowy przyszłego roku” – mówi Michał Perner, Wiceprezes Zarządu Medort S.A.

Grupa Medort dąży do pozycji lidera w branży ortopedyczno-rehabilitacyjnej na terenie Europy Środkowo-Wschodniej. Po niedawnym zakupie węgierskich spółek Rehab-Trade i Rehab-Trademark Kft., Medort kontroluje tamtejszy rynek. Od lat firma zajmuje również pierwsze miejsce w Polsce pod względem zarówno produkcji jak i sprzedaży sprzętu ortopedycznego i rehabilitacyjnego. Spółka, eksportująca produkty swoich marek do wielu zakątków świata dalsze plany ekspansji wiąże także z takimi krajami jak Chorwacja, Rumunia, Słowacja czy Litwa. 

Obecnie Grupa koncentruje się na rozwoju i ekspansji w Rosji. Zaawansowane działania prowadzone za pośrednictwem Spółki Medort RU zmierzają do wzmocnienia pozycji firmy na rynku najludniejszego kraju w Europie. Obecnie w Rosji Medort sprzedaje buty, sprzęt nierefundowany oraz sprzęt rehabilitacyjny. Duże sukcesy na tamtejszym rynku odnosi grupa urządzeń sygnowanych marką Parapodium, które umożliwiają pacjentom z porażeniem kończyn dolnych samodzielne przemieszczanie. 

„Na razie kontrolujemy na terenie Federacji dwie firmy hurtowe i jedną detaliczną, ale intensywnie rozglądamy się na rynku. Nasze rosyjskie spółki są bardzo rentowne i szybko się rozwijają. Po wprowadzeniu pełnej gamy produktów zamierzamy generować tutaj nawet 50% swoich obrotów. U naszych wschodnich sąsiadów obserwujemy obecnie duży skok sprzedaży w segmencie medycznym, co spowodowane jest zarówno wzrostem zamożności Rosjan jak i wzrostem świadomości w kierunku większej troski o zdrowie. Zamierzamy wykorzystać te trendy” – dodaje Michał Perner.