Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Physio-Control z nowym inwestorem

Physio--Control | 2011-11-23
Physio-Control z nowym inwestorem

Physio-Control,czołowy producent i dystrybutor sprzętu do ratowania życia, pozyskał nowegostrategicznego inwestora - Bain Capital, jedną z wiodących na świecieprywatnych firm inwestycyjnych.

Pozyskaniekluczowego partnera, zarządzającego aktywami o wartości blisko 66 mld dolarów,pozwoli  Physio-Control na jeszczewiększy rozwój oraz przyspieszy wprowadzanie innowacji technologicznych. Namocy porozumienia Physio-Control, będący do tej pory działem korporacjiMedtronic, uzyska status niezależnej firmy. Globalna struktura zarządzania orazkadra pracownicza pozostaną bez zmian.

„Physio-Controlzawsze występowało pod własną marką oraz skutecznie wyrabiało renomę  produktom znajdującym się w ofercie. Dziękipozyskaniu inwestora będziemy mogli skupić się na dalszym rozwoju technologiimedycznych oraz zapewnić jeszcze wyższe standardy współpracy, które zawszewyróżniały naszą markę” - mówi Mieszko Skoczylas z Physio-Control. -„InwestycjaBain Capital jest odzwierciedleniem bardzo dobrej oceny rynkowej oraz jakościnaszych produktów”- dodaje.

Wspólnahistoria współpracy Bain Capital i Physio-Control zaczęła się już w 1990 roku,kiedy to inwestor nabył akcje prywatnej wówczas firmy i w pięć lat późniejprzyczynił się do rynkowego sukcesu pierwszej publicznej emisji akcjiPhysio-Control.

 

 

 

 

Physio-Control to czołowy producent i dystrybutorsprzętu do ratowania życia (seria defibrylatorów LIFEPAK®), urządzenia doautomatycznej resuscytacji LUCAS™ oraz dostawca rozwiązań z zakresutelemedycyny (sieć LIFENET®). Misją firmy jest pomaganie ofiarom w nagłych stanachkardiologicznych, począwszy od pierwszej pomocy udzielanej na miejscuzdarzenia, przez opiekę jednostek pogotowia ratunkowego, aż do stabilizacjistanu pacjenta w ośrodku zdrowia.

 

Bain Capital to międzynarodowa prywatna firmainwestycyjna zarządzająca około 66 mld dolarów aktywów. To zespół ponad 300specjalistów. Od momentu powstania w 1984 roku, nabyła udziały w ponad 300  różnych firmach na całym świecie. BainCapital posiada długoletnie doświadczenie w inwestowaniu w wiodącesektory opieki zdrowotnej m.in. w takie firmy jak: HCA,Inc, Air Medical Group Holdings, Inc Quintiles

CRC Health Group, Warner Chilcott. Firmaposiada biura w Bostonie, Nowym Jorku, Chicago, Londynie, Monachium, Tokio,Szanghaju, Hongkongu i Mumbai.

Tagi: telemedycyna