Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

V Ogólnopolska Konferencja Medycyny Ratunkowej

Physio-Control
W dniach 18-20 Listopada 2011 na terenie Wyższej Szkoły Pedagogicznej  w Łodzi odbędzie się konferencja Medycyny Ratunkowej. Konferencję rozpocznie wykład inauguracyjny: Zespół urazowy i karta urazowa rozwiązania z trzech szpitali europejskich (Londyn, Amsterdam, Frankfurt).

Tematyką przewodnią spotkania będą zagadnienia związane z obrażeniami wielonarządowymi i organizacją sieci Centrów Urazowych w Polsce.

Program kongresu obejmie szeroki wachlarz zagadnień z dziedziny postępowań ratunkowych m.in. zabezpieczenie chorego do transportu, prawidłowe monitorowanie parametrów chorego, płynoterapia przedszpitalna i szpitalna, trudna intubacja, nowoczesne sposoby zaopatrywania obrażeń, żywienie chorego urazowego oraz walka z zakażeniami w urazach.

Do debat zaproszono znakomitych lekarzy z dziedziny anestezjologii, chirurgii, ortopedii oraz medycyny ratunkowej. Sesje naukowe będą miały charakter edukacyjny. Celem spotkania jest wzbogacenie wiedzy praktycznej jak i wymiana poglądów dotycząca postępowań ratunkowych.

Podczas konferencji prezentowane będą najnowocześniejsze, zaawansowane technologicznie urządzenia: defibrylatory Lifepak15, Lifepak20e, urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej - Lucas2 oraz  RhinoChill - do hipotermii terapeutycznej.

Organizatorem jest Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. M. Kopernika w Łodzi.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram Konferencji dostępne na stronie:

http://www.kmr.kopernik.lodz.pl/program.php