Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Konferencja „Prawo a Medycyna” dla wrocławskich lekarzy

INTER Polska S.A.
18 listopada br. we Wrocławiu odbędzie się jesienna edycja konferencji z cyklu „Prawo a Medycyna”. Organizatorami wydarzenia są: Komisja Etyki Dolnośląskiej Izby Lekarskiej oraz Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. Konferencja ma na celu przybliżenie aspektów prawnych zawodu lekarza oraz omówienie zmian, jakie czekają branżę medyczną od 2012 roku.

W związku z nową ustawą o działalności leczniczej, która weszła w życie w lipcu br. oraz innymi aktami prawnymi wchodzącymi w skład tzw. pakietu ustaw zdrowotnych, od stycznia 2012 roku lekarzy obowiązywać będzie wiele nowych przepisów. Konferencja poruszy zagadnienia, które mają istotny wpływ na odpowiedzialność cywilną, karną czy zawodową lekarzy. W programie znajdą się wykłady na temat:
1. Praw pacjenta i lekarza oraz odpowiedzialności cywilnej  za ich naruszenie 
2. Kultury winy a kultury bezpieczeństwa w związku  z udzielaniem świadczeń zdrowotnych
3. Dokumentacji medycznej
4. Możliwości rozwiązywania sytuacji konfliktowych pomiędzy pacjentem a lekarzem
5. Ochrony ubezpieczeniowej w zawodzie lekarza

Konferencja jest adresowana do lekarzy wszystkich specjalności, menedżerów zdrowia i kadry zarządzającej placówkami medycznymi. Ostatnia edycja wydarzenia, która miała miejsce w październiku br. w Gdańsku, cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, zwłaszcza, że nowe przepisy prawne wzbudzają w środowisku medycznym wiele kontrowersji. Spotkanie we Wrocławiu jest jedną z niewielu okazji, by wysłuchać porad ekspertów zarówno z zakresu prawa medycznego, jak i ochrony zdrowia. Udział w wydarzeniu gwarantuje lekarzom 4 punkty edukacyjne.

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Zapisów można dokonywać za pośrednictwem strony internetowej www.prawoamedycyna.interpolska.pl. lub pod telefonem telefonu 71 343 00 85. Liczba miejsc na konferencji jest ograniczona.


Towarzystwo Ubezpieczeń INTER Polska S.A. zostało założone w 1991 roku. Głównym akcjonariuszem jest INTER Krankenversicherung aG, największe towarzystwo niemieckiego koncernu ubezpieczeniowego INTER Versicherungen, który powstał w 1926 roku i jest dziś jedną z najbardziej znanych w Niemczech firm oferujących ubezpieczenia zdrowotne oraz specjalistyczne programy ubezpieczeniowe. Oferta TU INTER Polska S.A. obejmuje ubezpieczenia zdrowotne, majątkowe i osobowe. Ponad 80 lat doświadczenia na rynku europejskim, spełnianie wszystkich ustawowych norm wypłacalności i poziomu kapitałów własnych oraz ochrona reasekuracyjna oparta o współpracę z renomowanymi koncernami na świecie, są gwarantem jakości oraz solidności, dając naszym Klientom pewność i bezpieczeństwo finansowe.