Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

„Strefa relaksu” dla pacjentów w Centrum Onkologii

MedicalOnline.pl | 2011-11-06
„Strefa relaksu” dla pacjentów w Centrum Onkologii

,,

„Strefa relaksu” dla pacjentów w Centrum Onkologii

,,

„Strefa relaksu” dla pacjentów w Centrum Onkologii

,,

W warszawskim Centrum Onkologii powstało nowe, wyjątkowe miejsce dla pacjentów. Od początku listopada chorzy przebywający w centrum będą mogli wypocząć w "Strefie relaksu", która, przynajmniej w jakimś stopniu, może stać się dla nich przyjemną ucieczką sie od szpitalnej rzeczywistości.

Założeniem projektu, zainicjowanego przez fundację Tam i z Powrotem i realizowanego wspólnie z firmą Samsung, było stworzenie miejsca, w którym chorzy będą mogli poczuć się jak w domu i choć na chwilę zapomnieć o trudach związanych z leczeniem.

W trwające kilka tygodni prace remontowe zaangażowali się bezpośrednio pracownicy firmy Samsung, którzy w ramach wolontariatu pracowniczego zamienili starą jadalnię Centrum w przytulny pokój o prawdziwie domowym wystroju. "Strefa relaksu" została wyposażona nie tylko w nowe meble, ale również w wysokiej jakości sprzęt audiowizualny marki Samsung. Już wkrótce pojawią się tam także książki, płyty i filmy, zbierane sukcesywnie przez pracowników firmy specjalnie dla Centrum.

Podczas oficjalnego otwarcia Strefy, w dniu 4 listopada, odbędzie się również uroczyste przekazanie środków zebranych przez Samsung z tegorocznego biegu Samsung Irena Women's Run organizacjom związanym blisko z Centrum i szeroko działającym na rzecz walki z rakiem: Stowarzyszeniu Amazonki oraz fundacji Rak'n'Roll. Bieg, organizowany pod patronatem wielokrotnej medalistki olimpijskiej, Ireny Szewinskiej, odbył się w Warszawie w czerwcu tego roku w ramach kampanii Samsung Pink Ribbon, realizowanej przez lidera technologicznego w całej Europie już od kilku lat. Ponad 2000 kobiet biegło ulicami miasta, by wyrazić swą solidarność z dotkniętymi chorobą nowotworową. Dochód zebrany z akcji w wysokości 40 000 PLN, dodatkowo podwojony przez organizatora, w całości przeznaczony zostanie na wsparcie budowy pierwszego w Polsce Domu Chorych na Raka oraz renowacji poczekalni onkologicznych.