Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

RPO interweniuje w sprawie ambulansów

redakcja, na podst www.rpo.gov.pl | 2011-10-14
Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Ministra Finansów z oficjalnym wystąpieniem w sprawie niekonstytucyjnego charakteru braku odliczeń VAT w związku z korzystaniem z karetek i ambulansów.

Zapytanie Rzecznika dotyczy kryteriów, na podstawie których stworzono katalog zwolnień z VAT oraz przesłanek, które zadecydowały o wykluczeniu z tego katalogu ambulansów i karetek.

>> Ogólnopolskie Forum Zdrowia Publicznego 2011 odbędzie się już za dwa tygodnie! To ostatnie dni zapisów na wyjątkową, nowoczesną konferencję!  <<

Państwo powinno stwarzać niedyskryminujące i jasne warunki prowadzenia działalności związanej z obsługą, eksploatacją i obrotem szczególną kategorię pojazdów, które pełnią wyjątkową funkcję i wielokrotnie ratują ludzkie życie.

>> Czy obawiasz się kontroli w Twojej placówce? W e-booku "Kontrole NFZ, Ministra Zdrowia i organów tworzących podmioty lecznicze" znajdziesz odpowiedź na wiele pytań dzięki czemu unikniesz stresujących sytuacji! <<

Ustawa z 16 grudnia 2010 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz ustawy o transporcie drogowym stanowi, że osoby które prowadzą działalność gospodarczą w zakresie przewozu osób chorych i niepełnosprawnych oraz transportu krwi i organów przy pomocy pojazdów posiadających homologację jako pojazdy specjalne  (w rozumieniu ustawy Prawo o ruchu drogowym) nie mogą korzystać z prawa do odliczania podatku związanego z nabyciem, eksploatacją i użytkowaniem pojazdów takich jak karetki.
Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej