Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Wirtuozi barku zoperują na żywo!

MedicalOnline.pl | 2011-10-12
20-letni student z Grybowa po wypadku motocyklowym i kilku zwichnięciach obu barków, 41-letni Warszawiak, który po upadku na rowerze złamał kość ramieniową i 22-letni miłośnik boksu z Suchej Beskidzkiej, który nabawił się niestabilności stawu lewego ramienia – to trzej spośród sześciu pacjentów, którzy zostaną zoperowani podczas drugiego dnia sympozjum naukowego w Klinice św. Łukasza w Bielsku-Białej, jednym z najlepszych w Polsce ośrodków specjalizujących się w nowatorskich zabiegach ortopedycznych.

Łączą ich dolegliwości, na które cierpią oraz fakt, że każdy z nich jest aktywną osobą, która z powodu dolegliwości bólowych barku utraciła możliwość wykonywania pracy zawodowej lub uprawiania ulubionego sportu.

Operacje będą niezwykłe co najmniej z trzech powodów: wykona je ośmiu specjalistów należących do absolutnej światowej czołówki w swojej dziedzinie, po drugie każda z nich zostanie wykonana z wykorzystaniem nowatorskich i rzadkich technik artroskopowych, po trzecie wszystkie zabiegi będą transmitowane i oglądane na żywo przez 250 gości sympozjum (specjalistów w dziedzinie ortopedii i adeptów tej dziedziny medycyny), na telebimach umieszczonych w Bielskim Park Hotelu Vienna.

- Będą to operacje dedykowane dla osób młodych, aktywnych, pracujących umysłowo lub fizycznie i uprawiających sporty rekreacyjnie. Live-surgery jest najlepszą formą pokazania najnowszych osiągnięć medycyny na światowym poziomie z jednoczesnym praktycznym aspektem różnorodnych „tips and tricks”  możliwych do wykorzystania przez każdego chirurga – mówi dr Roman Brzóska z bielskiej Kliniki św Łukasza. - Konferencje tego typu mają na celu podniesienie jakości usług medycznych z zakresu ortopedii świadczonych w naszym kraju i umożliwiają kontakt z najznamienitszymi wykładowcami z zagranicy – dodaje dr Roman Brzóska.

„Wirtuozami” VI Bielskiego Sympozjum naukowego dla Lekarzy Ortopedów i Rehabilitacji Medycznej oraz Fizjoterapeutów, będą światowej klasy specjaliści:
- dr n med. Laurent Lafosse – Założyciel Alpejskiego Instytutu Chirurgicznego, pionier współczesnej chirurgii barku, uważany za jednego z twórców artroskopowej rekonstrukcji barku;
- dr n med. Bruno Toussaint -  członek Alpejskiego Instytutu Chirurgicznego, powszechnie uznawany za jednego ze światowych  liderów  w chirurgii barku.
- dr n med. Roman Brzóska - specjalista  ortopedii i traumatologii narządu ruchu w Klinice Św. Łukasza w Bielsku-Białej. Jeden z kilku najlepszych w Polsce specjalistów w dziedzinie artroskopowego leczenia urazów barku i jeden z pierwszych uczniów francuskiej Clinique Generale, który praktykował pod okiem dr Laurenta Lafosse w Alpejskim Instytucie Chirurgicznym w Annecy we Francji.

PROGRAM SYMPOZJUM dostępny na stronie: www.lukasza.pl/sympozjum

Dzień pierwszy: 13. października Park Hotel Vienna: ul. Bystrzańska 48
Sesja A dla lekarzy ortopedów (początek godz. 8:15),
Sesja B dla lekarzy rehabilitacji medycznej i fizjoterapeutów (początek godz. 8:15).

Dzień drugi: 14 października Park Hotel Vienna: ul. Bystrzańska 48 / Klinika św Łukasza: ul. Bystrzańska 94B
Transmisje zabiegów operacyjnych

SYMPOZJUM ONLINE na Blipie!
Zapraszamy do śledzenia relacji online z wydarzenia na profilu Blip:
twitter.com/sympozjum
bielskiesympozjumnaukowe.blip.pl

Podczas konferencji dostępne będą także przygotowane dla Państwa materiały prasowe.
Tagi: sympozjum