Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dr Lucas w Tarnobrzegu

Physio-Control
Dr Lucas w Tarnobrzegu

III Dzień Otwarty Ratownictwa Medycznego rozpocznie się 13 października 2011 r. w Tarnobrzegu na Placu Bartosza Głowackiego. Organizatorem jest Oddział Ratunkowy Wojewódzkiego Szpitala wraz Policją, Strażą Pożarną i Jednostką Wojskową w Nowej Dębie.

Celem Dnia Ratownictwa jest zachęcenie dorosłych, dzieci i młodzież do nauki pierwszej pomocy oraz przybliżenie metod jakimi posługują się na co dzień w swojej  pracy lekarze, pielęgniarki oraz ratownicy medyczni. Impreza zostanie uświetniona pokazami  zderzeń samochodów z przeszkodą, ratowaniem  osób poszkodowanych w wypadku, prezentacją karetek. Odbędą się pokazy defibrylacji  i resuscytacji z udziałem urządzenia do kompresji klatki piersiowej Lucas2. Będzie można  zmierzyć poziom cukru i cholesterolu, zapoznać się z metodami opatrywania ran i unieruchamiania złamań. 

„Takie spotkania wzbudzają wielkie zainteresowanie, są doskonałą okazją do przekazania dodatkowej wiedzy  innym - wyjaśnia dr Monika Gołębiowska zastępca kierownika Oddziału Ratunkowego Wojewódzkiego Szpitala w Tarnobrzegu. Dzięki  sukcesywnie przeprowadzanym akcjom, szkoleniom z zakresu ratownictwa medycznego, można coraz skuteczniej działać w zakresie ratowania życia”- dodaje Pani doktor.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objęła Minister Zdrowia Ewa Kopacz.

Szczegółowe informacje oraz harmonogram Dnia Ratownictwa Medycznego  dostępne na stronie:
http://www.szpitaltbg.pl/

Tagi: ratownictwo