Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

ROZWIĄZANIA SATO DLA SŁUŻBY ZDROWIA POZWALAJĄ ZMNIEJSZYĆ BŁĘDY PRZY IDENTYFIKACJI PACJENTÓW

MedicalOnline.pl | 2011-10-07
Firma SATO, będąca pionierem w branży AIDC (Automatic Identification and Data Collection — automatyczna identyfikacja i gromadzenie danych) oraz liderem w rozwiązaniach z zakresu drukowania kodów kreskowych, znakowania oraz EPC/RFID, opracowała kompleksowy system rozwiązań pozwalających zredukować błędy w identyfikowaniu pacjentów w szpitalach i placówkach służby zdrowia. 

Jedną z głównych przyczyn błędów w szpitalach jest brak dokładnej identyfikacji pacjenta. Firma SATO przez wiele lat ściśle współpracowała ze szpitalami na całym świecie nad opracowaniem prostych, a przy tym niezawodnych systemów identyfikacji pacjentów w celu zapewnienia, by szpitale pozostały w maksymalnie możliwym stopniu bezpieczne i wolne od błędów. 

Firma SATO oferuje rozbudowany system rozwiązań do identyfikacji pacjentów, zawierający szereg wysokiej jakości opasek na nadgarstki dla pacjentów, drukarek do wyraźnego drukowania etykiet, łatwe w obsłudze oprogramowanie do projektowania etykiet i współpracujące z nimi skanery, pozwalający chronić bezpieczeństwo pacjentów i unikać kosztownych błędów lekarskich, a równocześnie zwiększać wydajność pracy szpitala i obniżać koszty.

Brian Lang, Dyrektor Generalny SATO International Europe, skomentował ofertę SATO w zakresie rozwiązań do identyfikacji pacjentów: „Firma SATO zawsze starała się pomagać szpitalom w doskonaleniu procesów identyfikacji pacjentów, oferując im rozwiązania w tym zakresie. Były one solidnie opracowywane z myślą o zmniejszeniu błędów oraz bezpieczeństwie pacjentów i w dalszym ciągu będziemy ściśle współpracować ze szpitalami nad opracowywaniem rozwiązań zapewniających najlepsze postępowanie w praktyce”.

Najważniejszym elementem każdego systemu identyfikacji pacjenta jest niezawodna i maksymalnie dokładna opaska na nadgarstek pacjenta. Opaski SATO do identyfikacji pacjentów, zawierające liniowe i 2-wymiarowe kody kreskowe do dokładnego zbierania danych, mają wysoką jakość, są łatwe w odczytywaniu, miękkie i wygodne (dla wygody pacjentów) i są dostarczane w kolorach i rozmiarach odpowiednich zarówno dla osób dorosłych, jak i dzieci.  Firma SATO oferuje również opcjonalne opaski na nadgarstki dla pacjentów, które mają właściwości antybakteryjne i nie zawierają lateksu, celem powstrzymania ryzyka kontaminacji krzyżowej i zakażenia.

SATO oferuje dwa rodzaje opasek na nadgarstki do identyfikacji pacjentów. Opaska DuraMark™ z mocowaniem samoprzylepnym ma bezpieczną konstrukcję z ujawnianiem śladów manipulowania i może być szybko mocowana do nadgarstka. Wysokiej klasy, ekonomiczne rozwiązanie w postaci opaski z mocowaniem samoprzylepnym, wykonanej z miękkiego, gładkiego i nieścierającego materiału, jest dostępne w wersji do bezpośredniego druku termicznego i termotransferowego. Dostępna jest również opaska na nadgarstek DuraMark™ Secure z mocowaniem na dwupunktowe, trwale mocowane zatrzaski, wykonana z bardzo miękkich materiałów, doskonała do noszenia przez osoby starsze i pacjentów o wrażliwej skórze. 

Firma SATO ma w ofercie liczne drukarki do zastosowań w służbie zdrowia do nanoszenia tekstu i kodów kreskowych na opaski do identyfikacji pacjentów. W środowiskach służby zdrowia, w których istnieje ograniczona ilość miejsca, doskonały wybór stanowi drukarka stołowa typu CT4i. Drukarka typu CT4i, wyposażona w 32-bitowy procesor typu RISC, drukująca z prędkością 6 cali na sekundę i z maksymalną rozdzielczością 600 dpi, a do tego wyposażona w szybkie interfejsy oraz funkcję łączności bezprzewodowej jest wydajnym urządzeniem o zwartej konstrukcji. Drukarka jest również dostępna w niezwykle kompaktowej 2-calowej wersji CG, oferującej znakomite parametry za przystępną cenę. Model CG2 jest dostępny w wersjach o rozdzielczości 203 lub 305 dpi i jest wyposażony w łatwy w obsłudze interfejs USB. 

Oferta firmy SATO w zakresie drukarek dla służby zdrowia jest również niezwykle uniwersalna i umożliwia wykonywanie innych ważnych funkcji znakowania w służbie zdrowia. Oprócz drukowania opasek na nadgarstki służących do identyfikacji pacjentów, drukarki SATO przeznaczone dla służby zdrowia można przystosować do drukowania wysokiej jakości kodów paskowych i etykiet do stosowania na woreczkach z krwią, próbkach krwi oraz w innych zastosowaniach związanych z oznakowywaniem. Firma SATO oferuje również drukarki dla służby zdrowia z zewnętrznymi obudowami o właściwościach antymikrobowych, do stosowania w środowiskach, gdzie czystość i higiena stanowią nieodzowne czynniki.

Istnieje również możliwość tworzenia nowych aplikacji do opasek do identyfikacji pacjentów z użyciem oprogramowania SATO LabelGallery, umożliwiającego użytkownikom umieszczanie zdjęć i grafiki w projektach opasek na nadgarstki. Inną zaletą rozwiązań SATO w zakresie opasek na nadgarstki jest to, że są one kompatybilne ze skanerami kodów kreskowych innych producentów, co umożliwia szereg dodatkowych funkcji.

Więcej informacji o ofercie rozwiązań SATO dla służby zdrowia można znaleźć na stronie: www.satoeurope.com

Informacje o firmie SATO

SATO jest pionierem oraz wiodącym globalnym dostawcą zintegrowanych rozwiązań w zakresie automatycznej identyfikacji oraz zbierania danych, opartych na zastosowaniu kodów kreskowych i systemów RFID. SATO wytwarza innowacyjne, niezawodne systemy automatycznej identyfikacji oraz oferuje kompleksowe rozwiązania dla firm, łącząc sprzęt, oprogramowanie, materiały eksploatacyjne oraz usługi serwisowe. Klienci cenią firmę SATO za precyzję, wydajną pracę oraz oszczędną gospodarkę surowcami w prowadzonej działalności, co pomaga dbać o środowisko naturalne.

Założona w 1940 roku firma SATO jest notowana w grupie największych firm Tokijskiej Giełdy Papierów Wartościowych w Japonii. Biura sprzedaży i wsparcia technicznego SATO znajdują się w ponad 20 krajach. Firma jest reprezentowana na całym świecie przez światową sieć partnerów. W roku podatkowym kończącym się 31.03.2011 roku firma zanotowała przychody w wysokości 78,368 mld JPY (914 mln USD). Więcej informacji na temat firmy SATO Corporation można znaleźć na stronie www.sato.co.jp/english 

*Przy średnim kursie wymiany 1 USD = 85,73 JPY.

Tagi: sato