Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Inauguracja roku akademickiego 2011/2012 WUM

MedicalOnline.pl | 2011-10-07
Ponad 9 tysięcy żaków, w tym 2844 nowo przyjętych studentów, rozpocznie w środę 5 października rok akademicki w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

Wykład inauguracyjny „Lekarz i choroba w komunikacji językowej” wygłosi podczas uroczystości prof. Jan Miodek.

Uczelnia prowadzi studia na 12 kierunkach i w 3 specjalnościach. W tym roku na pierwszy rok studiów przyjęto 604 osoby na kierunek lekarski,  w tym na studia prowadzone w języku angielskim 92 osoby. Naukę na kierunku lekarsko- dentystycznym rozpocznie 105 studentów I roku. Na pierwszym roku fizjoterapii, na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia, studiować będzie 248 osób. 220 nowych studentów przyjmie Wydział Farmaceutyczny z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej:169 studentów na kierunek farmacja i 51 na analitykę medyczną. 1006 osób zostało przyjętych na I rok studiów na kierunek pielęgniarstwo na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych I i II stopnia oraz na studiach pomostowych. Kierunek zdrowie publiczne będzie na I roku studiowało 263 żaków. 168 osób rozpoczyna studia na kierunku położnictwo, 148  na dietetyce, 95 na ratownictwie medycznym, na elektroradiologii - 60, audiofonologii- 31, higienie stomatologicznej – 29, zaś na technikach dentystycznych – 28.

Rozpoczynający się rok akademicki to w WUM czas prowadzenia licznych inwestycji. Na ukończeniu jest powstający tuż obok Rektoratu przy ul. Żwirki i Wigury gmach nowej biblioteki, Centrum Biblioteczno-Dydaktyczno-Informacyjnego WUM.  Na początku 2012 roku uczelnia odda je do użytku pracownikom i studentom.

Największym projektem budowlanym jest nowy szpital pediatryczny Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, do którego przeniesione zostaną jednostki z dzisiejszego uniwersyteckiego szpitala dziecięcego przy ul. Marszałkowskiej i Działdowskiej. Liczący 527 łóżek szpital powstanie do 2014 roku Koszt budowy na chwile obecną to 545,5 mln. złotych.

Zaawansowane są prace przy budowie nowoczesnego, doskonale wyposażonego laboratorium środowiskowego WUM - Centrum Badań Przedklinicznych, gdzie prowadzone będą badania nad najczęściej występującymi chorobami cywilizacyjnymi

Uczelnia buduje również Centrum Rehabilitacyjno – Sportowe. Powstanie ono w Kampusie Banacha, przy ul. Księcia Trojdena. Będzie to nowoczesny obiekt sportowo-rehabilitacyjny. Znajdzie się w nim między innymi basen olimpijski. Obiekt służyć będzie zarówno sportowi akademickiemu, jak i zawodowemu, w tym olimpijskiemu.

W Kampusie Lindleya WUM planuje budowę nowego budynku Instytutu Stomatologii. Trwają prace nad nowym uczelnianym ośrodkiem onkologicznym oraz nowym gmachem Instytutu Psychiatrii. 
Tagi: WUM