Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Kolejne inwestycje w szpitalu Bonifratrów

MedicalOnline.pl | 2011-09-26
Po niespełna 4 tygodniach od otwarcia najnowocześniejszego bloku porodowego na Śląsku, Bonifratrzy uruchamiają nowe pododdziały: ortopedii dziecięcej i szybkiej diagnostyki  internistycznej. Warta ponad 350 tys. zł inwestycja jest kolejnym krokiem w modernizacji najstarszego szpitala w Katowicach.

W półtora miesiąca wyremontowano kolejne pomieszczenia zabytkowego Szpitala Zakonu Bonifratrów pw. Aniołów Stróżów w Katowicach, w których utworzono nowe pododdziały: Szybkiej Diagnostyki Internistycznej w ramach Oddziału Chorób Wewnętrznych, i Ortopedii  Dziecięcej w obrębie Oddziału Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu. Od 26 września, w nowych pododdziałach na pacjentów czekają komfortowe warunki w pokojach 2-3 osobowych z łazienką.

Nowe usługi medyczne

Jak zapewnia  dyrekcja szpitala, w oddziale szybkiej diagnostyki internistycznej będzie można w krótkim czasie przeprowadzić kompleksową diagnostykę w szerokim zakresie chorób wewnętrznych w tym ukierunkowaną np. na schorzenia układu sercowo-naczyniowego (UKG, badanie EKG i ciśnienia tętniczego krwi metodą Holtera, USG naczyniowe, próby wysiłkowe), układu oddechowego (bronchoskopia, spirometria), przewodu pokarmowego (pełny zakres badań endoskopowych) , schorzenia endokrynologiczne, metaboliczne i onkologiczne (badania hormonalne, genetyczne, biopsje szpiku, węzłów chłonnych).

Szybka diagnostyka pozwala wykluczyć określone schorzenia, określić ryzyko ich wystąpienia i ustalić zalecenia profilaktyczne, a w przypadku wykrycia choroby prawidłowo ustawić leczenie.

Dla osób zaniepokojonych swoim stanem zdrowia, które nie chcą czekać w kolejkach do poradni specjalistycznych, przygotowano specjalne pakiety profilaktyczne badań i konsultacji realizowanych w czasie 1-3 dniowego pobytu wszpitalu. Jest to nowa usługa komercyjna na śląskim rynku medycznym, którą opracowano dla  grup pacjentów według wieku, płci, zgłaszanych dolegliwości lub czynników ryzyka.

Ortopedia  dla młodych sportowców

Starsze dzieci i młodzież do lat osiemnastu uprawiają wiele form aktywności ruchowej, często wyczynowo sport, nierzadkie są więc urazy kończyn.
- To grupa wiekowa pacjentów, która  ma utrudniony dostęp do profesjonalnego leczenia schorzeń narządu ruchu. Oddziały chirurgii dziecięcej nie prowadzą specjalistycznej diagnostyki i leczenia metodami małoinwazyjnymi, a oddziałów ortopedii dziecięcej jest na Śląsku zbyt mało – mówi Maria Janusz, dyrektor Szpitala.

Dodaje, że Szpital zapewnia teraz młodym pacjentom, pełny zakres zabiegów artroskopowych kolana i barku w zakresie diagnostyki i operacji rekonstrukcyjnych oraz nowoczesne metody zespoleń, w przypadku konieczności operacyjnego leczenia złamań.

W celu zapewnienia intymności i spokoju, każdy z pododdziałów oddzielono korytarzem od reszty oddziału. Przy krótkim czasie leczenia, będą one w stanie przyjąć nawet do 100 pacjentów miesięcznie.