Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

X Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym

MedicalOnline.pl | 2011-09-08
W dniach 15-18 września 2011 w Rytrze odbędą się  X Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Medycznym. W zawodach weźmie udział około 60 zespołów ratownictwa medycznego z Polski i zagranicy.

Zespoły ratownicze będą oceniane w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Na zawodników czekają wielopunktowe zadania. Przewidziane są też sesje wykładowe. W ostatnim dniu ogłoszone zostaną wyniki, a zwycięzcy nagrodzeni.

Zamysłem tegorocznych mistrzostw jest pokazanie możliwości ratowania zdrowia i życia ludzkiego w oparciu o najnowocześniejsze technologie. Dlatego też nie zabraknie prezentacji nowoczesnego urządzenia do mechanicznej kompresji klatki piersiowej LUCAS2 oraz zaawansowanego defibrylatora/monitora LIFEPAK15. Każda edycja zawodów zostaje wzbogacona o nowe poglądy oraz doświadczenia uczestników. Mistrzostwa są  okazją do pokazania sprawności i możliwości polskiego systemu ratownictwa medycznego, a także krokiem ku podnoszeniu profesjonalizmu załóg - mówi Dominik Orchel z Physio- Control. 

Celem zawodów jest podnoszenie umiejętności reagowania ratowników w codziennych akcjach. Organizatorzy kładą nacisk również na walor edukacyjny imprezy. Uczestnicy otrzymają możliwość sprawdzenia i doskonalenia swoich umiejętności w warunkach najbardziej zbliżonych do realnych. 

Organizatorami tegorocznej edycji Mistrzostw są: Instytut Ratownictwa     Medycznego oraz Krakowskie Pogotowie Ratunkowe.
        
Patronat naukowy nad Mistrzostwami objęli: Polska Rada Resuscytacji oraz Centrum Medyczne Kształcenia Podyplomowego

Szczegółowe informacje oraz harmonogram imprezy dostępne na stronie: http://www.ratownictwo2011.pl/