Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Zmiany w wydawaniu druków ZUS RMUA

redakcja, na podst. "Gazety prawnej" | 2011-06-30
Od 2012 roku informacje o należnych składkach na ubezpieczenia społeczne oraz zdrowotne, czyli druki ZUS RMUA, mają być wydawane jednokrotnie w ciągu roku. Jeżeli pracownik będzie chciał uzyskać druk np. w połowie roku, będzie musiał poprosić o niego firmę. 

Zmiana pociągnie to za sobą konsekwencje związane z korzystaniem z bezpłatnej opieki zdrowotnej.Do tej pory pracownicy otrzymywali druki ZUS RMUA co miesiąc. Dzięki temu na bieżąco byli w stanie kontrolować, czy ich pracodawca prawidłowo odprowadza należne składki. Celem planowanej  zmiany jest ograniczenie kosztów związanych z dokumentacja płacową. Największym problemem może okazać się brak możliwości udowodnienia przez pracownika faktu ubezpieczenia w NFZ, szczególnie w sytuacjach nagłych. NFZ odpiera te zarzuty twierdząc, że prawo do ubezpieczenia można udowodnić także za pomocą innych dokumentów. Jednak od 1 stycznia 2010 roku ZUS nie wydaje legitymacji ubezpieczeniowych, zaś planowane dowody osobiste wyposażone w specjalne chipy, na których zakodowane będą informacje o ubezpieczeniu będą wydawane dopiero od 2013 roku.


NOWOŚĆ! Czy wiesz jak prawidłowo prowadzić dokumentację medyczną? Najnowsze rozwiązania w książce "Dokumentacja medyczna i dane osobowe pacjenta - praktyczne wskazówki"

Kiedy pacjent ma prawo do wizyty domowej lekarza POZ
25.02.2011Dariusz Poznański, Ministerstwo Zdrowia, Departame&hellip
Gdzie przechowywać paszport techniczny urządzeń medycznych
24.01.2011Krzysztof Tuczapski/Prezes zarządu Zamojskiego Szp&hellip
Jak prowadzić dokumentację medyczną od 1 stycznia 2011 r.
01.04.2011Dariusz Poznański , Departament Organizacji Ochron&hellip
Ustawa o działalności leczniczej uchwalona przez Senat
06.04.2011Serwis Kadry Zarządzającej ZOZ
więcej