Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"GW": Kontrowersje w sprawie reformy służby zdrowia

Gazeta Wyborcza | 2008-12-15

 Ratusz chce, żeby miejskimi szpitalami zarządzały spółki. Dyrektorzy obawiają się przekształcania i łączenia wszystkich placówek naraz. Podkreślają, że woleliby pilotaż w dwóch placówkach, ale są też tacy, którzy nie mogą się doczekać zmian - informuje stołeczne wydanie Gazety Wyborczej.

Miasto chce, żeby jedna spółka zarządzała parą szpitali. Połączono je, biorąc pod uwagę kondycję finansową. I tak w jednej spółce miałyby się znaleźć dwa najbardziej zadłużone szpitale - Praski i na Solcu (razem mają ponad 70 mln zł zaległości), w kolejnej: Grochowski (32 mln długu) i Czerniakowski (18,9 mln zł), w najstępnej: Bielański i Wolski - oba są na plusie.
Adam Doliwa, p.o. dyrektora szpitala Wolskiego, w ocenie proponowanych zmian jest powściągliwy. - Nie ma co się podniecać, zanim nie będzie uchwały rada miasta - mówi i dodaje, że nawet jeśli rada w tym roku nie zaakceptuje zmian, jego szpital już zacznie współpracować ze szpitalem z Bielan. Będą u nich zamawiać posiłki, bo Bielański ma wyremontowaną kuchnię, a Wolski swoją musiał zamknąć.
Inni dyrektorzy też się obawiają, czy propozycja przekształcania przychodni i szpitali przejdzie przez radę miasta. Bez tego nici z programu. Zgodnie z harmonogramem Kochaniaka radni mieliby się zająć uchwałą w grudniu. - Została jedna sesja, a nikt do tej pory nie widział projektu tej uchwały - mówi Bartosz Dominiak, przewodniczący komisji zdrowia.

 

Gazeta Wyborcza, 15.12.2008

Brak tagów