Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowoczesna Pracownia Rezonansu Magnetycznego w centrum Krakowa

MedicalOnline.pl | 2011-05-31
Obrazowanie rezonansu magnetycznego jest jednym z najdoskonalszych sposobów bezinwazyjnego i bezbolesnego wejrzenia w głąb ludzkiego ciała. W Krakowie działa nowa pracownia, wykorzystująca jeden z najnowocześniejszych aparatów w kraju.

Badanie za pomocą rezonansu magnetycznego należy do najdokładniejszych metod diagnostyki, jaką dysponuje współczesna medycyna. Pozwala na analizę stanu tkanek i narządów z dokładnością do milimetrów. Szczególnie dobrze sprawdza się w wykrywaniu zmian nowotworowych, chorób mózgu oraz schorzeń układu kostnego. Rezonans magnetyczny umożliwia również diagnozę jamy brzusznej, stanu naczyń krwionośnych i czynności serca. Jest przy tym zupełnie bezinwazyjny i bezbolesny. 

Zakłady opieki zdrowotnej w całym kraju, dzięki pomocy finansowej z Unii Europejskiej, inwestują w nowoczesny sprzęt diagnostyczny. Centrum Medycyny Profilaktycznej w Krakowie, przy wykorzystaniu środków z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, uruchomiło nową pracownię rezonansu magnetycznego, wyposażając ją w nowoczesny aparat 1,5 SIGNA Hde. Skraca on czas badania nawet o połowę w porównaniu do urządzeń starszej generacji. Poczucie komfortu zapewnia także specjalny kształt obudowy, oświetlenie i nawiew powietrza. Pacjenci, posiadający odpowiednie skierowanie od lekarza specjalisty, mogą zbadać się bezpłatnie w ramach kontraktu NFZ. Pozostałe osoby zainteresowane skorzystaniem z pracowni rezonansu mogą dokonać tego odpłatnie.

Informacje na temat wolnych terminów i czasu oczekiwania udzielane są pod numerami telefonu 12 294 14 15 i  517 758 627 i porzez e-mail: umowy@cmp.krakow.pl.