Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Szpital Bielański z najwyższej jakości sprzętem do laparoskopowych zabiegów urologicznych

MedicalOnline.pl | 2011-05-04
Szpital Bielański w Warszawie zakupił zestaw najnowocześniejszych urządzeń oraz instrumentów laparoskopowych KARL STORZ. Urządzenia dostarczył MEDIM, polski dystrybutor KARL STORZ ENDOSKOPE. Wartość sprzętu wraz z finansowaniem wynosi ponad 250 tysięcy złotych. Zakupione przez Szpital Bielański urządzenia mają podnieść standard usług świadczonych przez placówkę, a także znacząco zwiększyć jej konkurencyjność na rynku ochrony zdrowia. Nowe, zaawansowane technologicznie instrumenty do laparoskopii będą wykorzystywane w operacjach urologicznych, takich jak m.in. usuwanie żylaków powrózka nasiennego, usuwanie torbieli nerki, prostatektomii radykalnej (usunięcie prostaty z powodu raka), nefrektomi radykalnej (usunięcie nerki z powodu nowotworu), czy operacji plastycznych wykonywanych z powodu zwężenia połączenia miedniczkowo-moczowodowego. 

Planowane przez szpital procedury medyczne z wykorzystaniem sprzętu laparoskopowego wymagają posiadania dużej wiedzy i umiejętności praktycznych. Nasi lekarze posiadają odpowiednią wiedzę pozwalającą na ich wprowadzenie - mówi dr n. med. Piotr Kryst, Ordynator Oddziału Urologii Szpitala Bielańskiego – Tak nowoczesna technologia operacyjna w bezpośredni sposób przekłada się na wzrost konkurencyjności Oddziału Urologii Szpitala Bielańskiego, co w przyszłości powinno zaowocować zwiększeniem kontraktu z NFZ, a co za tym idzie pozwoli na wykonywanie większej liczby tego typu zabiegów w naszej placówce. Zakupione narzędzia zostały dobrane w taki sposób, by Oddział mógł je optymalnie wykorzystać. Oznacza to, że sprzęt z pewnością będzie służył pacjentom tak często, jak to tylko możliwe – dodaje.

Zastosowanie technik laparoskopowych to ogromna korzyść, tak dla pacjenta, jak i dla lekarza (większy komfort pracy i większa precyzja wykonywanego zabiegu). Operacje z użyciem laparoskopu wiążą się z mniejszym odczuwaniem bólu, redukują ryzyko wystąpienia powikłań pooperacyjnych (np. przepuklin, zakażenia ran), skracają również czas pobytu pacjenta w szpitalu, dzięki czemu okres rekonwalescencji jest krótszy i pacjent może szybciej wrócić do domu jak i do pracy. Niewątpliwą zaletą jest również walor estetyczny - po zabiegu na ciele zostaje jedynie minimalny ślad, ponieważ narzędzia, którymi posługuje się lekarz, wprowadzane są poprzez niewielkie nacięcia, bez konieczności wykonywania szerokich cięć powłok skórnych pacjenta. 

Użycie technik endoskopowych, dzięki wprowadzanej do ciała pacjenta kamerze, umożliwia operowanie nawet trudnodostępnych miejsc – kamera pozwala bowiem oglądać operowany obszar w powiększeniu i w kolorze. Dzięki bardzo wyraźnemu obrazowaniu Full HD, zapewniającemu również kilkunastokrotne powiększenie obrazu, mamy możliwość dokładnego rozpoznania struktur anatomicznych, co pozwala na bardzo precyzyjne usuwania chorych tkanek przy maksymalnej precyzji w oszczędzaniu zdrowych – wyjaśnia dr n. med. Piotr Kryst, Ordynator Oddziału Urologii Szpitala Bielańskiego.