Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Turystyka Medyczna jako dodatkowy kanał dystrybucji usług medycznych

http://www.medi-tour.pl | 2011-04-18
Turystyka Medyczna jako dodatkowy kanał dystrybucji usług medycznych

Turystyka Medyczna

Turystyka medyczna to prężnie rozwijająca się gałąź gospodarki. Jest to połączenie wypoczynku z leczeniem, zwiedzania z rehabilitacją. Ale zabiegi, operacje sąsiadują z krótkimi wycieczkami i aktywnym korzystaniem z wolnego czasu. Oczywiście najpopularniejsze są zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

Perspektywy rozwoju

W Polsce turystyka medyczna obecna jest od krótkiego czasu. Zjawisko nabiera jednak na sile, głównie za sprawą entuzjastycznie nastawionej prasy zachodniej, która pochlebnie opisuje zakres, standard i jakość usług świadczonych w Polsce. Według prognoz Medi-Tour znaczący wzrost polskiego udziału w globalnej turystyce medycznej spodziewany jest w 2012 roku w związku z Mistrzostwami Europy w Piłce Nożej – UEFA EURO.

Kluczowe 4P - czyli marketing mix

To cena jest kluczową zmienną. Nowoczesne wyposażenie, miła obsługa, doskonałe przygotowanie medyczne to za mało. Polska jest tańsza, a więc podwójnie atrakcyjna: cenowo i turystycznie. Wciąż jesteśmy „nieodkrytym lądem” i budzimy ciekawość. Cena bywa niższa o bagatela 60-70%. A to czyni różnicę nawet bogatym Duńczykom, zamożnym Niemcom, czy dobrze sytuowanym Włochom. Refundacja zabiegów przez ubezpieczenia zdrowotne za sprawą podpisanych umów polskich placówek z kasami chorych z innych państw to dodatkowy atut. Oczywiście jakość nie jest przesłanką decydującą, bowiem niczym się ona nie różni od tej jaką proponują kliniki zachodnie.