Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Pierwsza Dama Gruzji u warszawskich Amazonek

MedicalOnline.pl | 2011-04-15
Pierwsza Dama Gruzji u warszawskich Amazonek

W środę, 13 kwietnia u Amazonek w Centrum Onkologii w Warszawie gościła Pierwsza Dama Gruzji Sandra Roelofs Saakaszwili. Spotkanie było połączone z symbolicznym wręczeniem międzynarodowej Nagrody Zaufania „ZŁOTY OTIS 2011” za działania propagujące profilaktykę raka piersi wśród kobiet w Gruzji.

W środę, 13 kwietnia 2011 roku w Centrum Onkologii w Warszawie odbyło się spotkanie wielkanocne Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum, w którym wzięła udział Pierwsza Dama Gruzji Sandra Roelofs Saakaszwili, autorka książki „Historia Idealistki”. Pani Prezydentowa otrzymała z rąk warszawskich Amazonek Bursztynowy Łuk - najwyższe wyróżnienie dla przyjaciół kobiet po mastektomii w Polsce. Podczas spotkania odbyło się także symboliczne wręczenie międzynarodowej Nagrody Zaufania „ZŁOTY OTIS 2011” dla gruzińskich działaczek - dr Nargizi Lebanidze oraz Tiny Beruchashvili, wyróżnionych za  działania propagujące profilaktykę raka piersi wśród kobiet w Gruzji. 

„Spotkanie z Pierwszą Damą Gruzji, która znana jest ze swojego zaangażowania społecznego było dla nas niezwykłą okazją do rozmowy na temat działań podejmowanych przez polskie i gruzińskie Amazonki dla kobiet dotkniętych rakiem piersi” – powiedziała Elżbieta Kozik, prezes Zarządu Stowarzyszenia. „Cieszymy się, że podczas tego szczególnego spotkania dr Nargizi Lebanidze oraz Tina Beruchashvili zostały wyróżnione za pracę jaką włożyły w organizację ruchu na rzecz kobiet walczących z rakiem piersi w Gruzji.”

Spotkanie warszawskich Amazonek i Pierwszej Damy Gruzji było wyrazem polsko-gruzińskiej solidarności oraz współpracy na rzecz kobiet dotkniętych rakiem piersi. Oficjalne wręczenie nagród „ZŁOTY OTIS 2011” odbędzie się 14 kwietnia 2011 r. o godz. 13.00 w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II w Warszawie (Galeria Porczyńskich).

O Nagrodzie Zaufania „Złoty OTIS”

Nagroda Zaufania „Złoty OTIS” integruje wokół swoich działań środowiska konsumentów, farmaceutów, lekarzy, firm farmaceutycznych, organizacji pacjentów i mediów. Nagroda przyznawana jest od ośmiu lat. Nagrody produktowe przyznają konsumenci w bezpośrednim głosowaniu. Nagrody honorowe – przyznawane są osobom i stowarzyszeniom polskim i zagranicznym oraz dziennikarzom i mediom, których działania mają pozytywny wpływ na rozwój poszczególnych dziedzin opieki zdrowotnej. 
Tagi: Złoty OTIS