Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Integracja Sektora Healthcare in vivo i in vitro Siemensa – diagnostyka zintegrowana.

MedicalOnline.pl | 2011-04-11
1 kwietnia 2011 weszła w życie decyzja o przeniesieniu działalności Siemens Healthcare Diagnostics Sp. z o.o. (SHD) do struktur Sektora Healthcare Siemens Sp. z o.o., lidera na rynku diagnostyki obrazowej i terapii. Powstaje tym samym unikalna, zintegrowana i kompleksowa oferta diagnostyki in vivo i in vitro.

Włączenie SHD do Sektora Healthcare Siemensa to finalny etap procesu integracji w obszarze diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, mający na celu stworzenie kompleksowej oferty diagnostycznej na rynku medycznym. Dzięki temu Siemens staje się pierwszą firmą zapewniającą pełen zakres rozwiązań dla medycyny, oferując niespotykane dotychczas synergie na każdym etapie opieki nad pacjentem, włącznie z systemami terapeutycznymi i szpitalnymi systemami informatycznymi. 

Tak kompleksowe rozwiązania w zakresie diagnostyki in vivo i in vitro obejmują profilaktykę i wczesne wykrywanie, wspomagają szybką i trafną diagnozę, zindywidualizowany program terapeutyczny oraz opiekę ciągłą. Ma to bezpośrednie przełożenie na rokowania i tempo powrotu pacjenta do zdrowia i, co bardzo ważne w warunkach ograniczonych zasobów w gestii służby zdrowia – ograniczenie kosztów i zwiększenie efektywności zarządzania placówką medyczną, przy jednoczesnym podwyższeniu poziomu opieki. W zintegrowanym portfolio Siemens Healthcare znajduje się ponad 250 gotowych rozwiązań dla diagnostyki i terapii oraz IT.

„Jestem przekonany, że połączenie autonomicznych dotychczas spółek diagnostycznych w jeden zintegrowany podmiot zostanie dobrze odebrane przez rynek i naszych klientów” – mówi Zbigniew Paweł Migdalski dyrektor Sektora Healthcare, członek zarządu Siemens Sp. z o.o. ”Naszym głównym celem jest przedstawienie kompleksowej oferty jak najszerszemu gronu odbiorców z branży medycznej. Chcemy, aby Siemens Healthcare był utożsamiany z innowacyjnością i wyznaczał najwyższe światowe standardy w dziedzinie diagnostyki obrazowej i laboratoryjnej, dostępne coraz szerszemu gronu pacjentów w Polsce.”
Tagi: Siemens