Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Produkty medyczne NEC Display Solutions na targach ECR 2011

MedicalOnline.pl | 2011-03-03
Produkty medyczne NEC Display Solutions na targach ECR 2011

,

Produkty medyczne NEC Display Solutions na targach ECR 2011

,

NEC Display Solutions przedstawi na ECR 2011 szerokie portfolio rozwiązań do obrazowania medycznego 

Kraków, 24 lutego 2011 r. – Na tegorocznym kongresie radiologicznym ECR w Wiedniu (4-7 marca) NEC Display Solutions zaprezentuje szerokie portfolio innowacyjnych produktów i technologii obrazowania medycznego. ECR to coroczne spotkanie European Society of Radiology (ESR), wytyczające nowe trendy i kierunki rynkowe. Kongres uważany jest za jedno z najbardziej innowacyjnych spotkań grona specjalistów związanych z radiologią.

NEC Display Solutions zaprezentuje różnorodne rozwiązania do wyświetlania obrazu dla placówek medycznych, włączając w to monitory diagnostyczne wyświetlające obraz w skali szarości, kolorowe monitory diagnostyczne o bardzo wysokiej jasności, monitory podglądowe, monitory wielkoformatowe mogące wyświetlać obraz zgodny ze standardem DICOM oraz projektory z symulacją DICOM. Zaprezentowane zostanie również oprogramowanie Quality Assurance. 

„W poprzednim roku kongres zgromadził 19 000 delegatów z 96 krajów oraz 305 wystawców z 58 krajów, co uczyniło go największym spotkaniem radiologicznym w Europie. ECR to dla NEC Display Solutions doskonała okazja do zaprezentowania swoich produktów przeznaczonych dla sektora medycznego”, mówi Christopher Parker, Product Line Manager Professional Displays w NEC Display Solutions Europe. “W przypadku medycyny, wybór odpowiedniej technologii może być kluczową kwestią dla ratowania życia. NEC Display Solutions jako priorytet stawia sobie spełnienie wszystkich wymagań wizualnych odnośnie wyświetlanego obrazu. Kongres ECR pozwala nam zaprezentować najnowsze innowacje na polu obrazowania medycznego, poparte 25 letnim doświadczeniem w projektowaniu systemów medycznych”

Portfolio monitorów NEC zgodnych ze standardem DICOM oraz oznaczonych certyfikatem medycznym obejmuje zarówno modele wyświetlające obraz w skali szarości, jak i monitory kolorowe o wysokiej jasności i rozdzielczości od 2 do 5 megapikseli. NEC Display Solutions zaprezentuje również nowy moduł QAXRAY jako część oprogramowania GammaCompMD QA. 

Zupełną nowością będzie 30-calowy monitor NEC MD301C4 o rozdzielczości 4 megapikseli, który sygnalizuje przejście rynku w kierunku kolorowych monitorów diagnostycznych. Zaprezentowane zostaną również kliniczne monitory podglądowe MDview 231 i MDview 271, jak również wielkoformatowe 46-calowe kalibrowane monitory oraz debiutujący na rynku projektor NEC PA500U z symulacją DICOM. 

NEC Display Solutions Europe GmbH z europejską siedzibą w Monachium w Niemczech jest odpowiedzialne za działania firmy na obszarze EMEA, podzielonym na pięć regionów sprzedaży: Europę Północną, Europę Zachodnią i Południową, Europę Środkową, Wspólnotę Niepodległych Państw wraz z Rosją oraz Europę Wschodnią i Południowo-Wschodnią wraz z Bliskim Wschodem i Afryką. Dzięki korzyściom biznesowym, jakie niesie za sobą dostęp do wiedzy i technologii NEC Corporation oraz własnemu działowi badawczo-rozwojowemu, firma jest jednym z największych światowych dostawców oferując najszersze na rynku portfolio produktów do wyświetlania obrazu. Firma posiada szeroką ofertę monitorów, od podstawowych do profesjonalnych i specjalistycznych, takich jak np. wielkoformatowe monitory do zastosowań reklamy cyfrowej Digital Signage, monitory graficzne oraz medyczne. Oferta projektorów obejmuje produkty do różnych zastosowań, od lekkich przenośnych projektorów, poprzez projektory biznesowe, dla edukacji, projektory 3D, aż do urządzeń do pracy ciągłej (np. w systemach POS) i cyfrowych projektorów kinowych. Dyrektorem zarządzającym europejskiej centrali jest Bernd Eberhardt. 

NEC Corporation jest liderem w integracji technologii IT oraz technologii sieciowych, z których korzystają konsumenci i korporacje z całego świata. Dostarczając unikalną kombinację produktów i usług, łączącą doświadczenie z  zaawansowana technologią i zasobami globalnymi firma odpowiada na najbardziej złożone, specjalistyczne i zmieniające się potrzeby klientów. Ponad 100-letnie doświadczenie NEC Corporation w tworzeniu innowacyjnych technologii wspomaga konsumentów, rozwój przedsiębiorstw i społeczności.