Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Dr Lucas na sympozjum w Karpaczu

MedicalOnline.pl | 2011-02-23
Dr Lucas na sympozjum w Karpaczu

Dr Lucas na sympozjum w Karpaczu

Dr Lucas na sympozjum w Karpaczu

Warszawa, luty 2011 r. – W Karpaczu, w dniach 1-5 marca odbędzie się „XX Zimowe Sympozjum Medycyny Ratunkowej i Intensywnej Terapii”. Podczas tego wydarzenia zostaną zaprezentowane nowoczesne urządzenia wykorzystywane w ratownictwie medycznym, w tym nowa wersja urządzenia do automatycznej kompresji klatki piersiowej – Lucas 2. 

Jak co roku w sympozjum wezmą udział najlepsi lekarze, specjaliści oraz ratownicy medyczni z całej Polski i zagranicy, zaprezentowany również zostanie najnowszy sprzęt wykorzystywany w ratownictwie. Jedną z nowości tegorocznego sympozjum będzie urządzenie do wykonywania mechanicznej kompresji klatki piersiowej, potocznie nazywane przez lekarzy i ratowników – dr Lucas. Urządzenie wykonuje 100 ucisków na minutę, o głębokości kompresji 4-5 cm, czyli zgodnie z najnowszymi wytycznymi Europejskiej Rady Resuscytacji z 2010 roku. 

Dzięki zastosowaniu nowej technologii zasilania elektrycznego, nowy Lucas może działać do 45 min wykorzystując wbudowaną baterię. Dodatkowo może być podłączony do zwykłego gniazda mocy lub gniazdka samochodowego - mówi Maciej Brasse, konsultant techniczny firmy Physio-Control działu Medtronic. Lucas 2 waży zaledwie 6,5 kg a czas przygotowania urządzenia do pracy to nie więcej niż 15 sekund – podkreśla Maciej Brasse.

Podczas akcji ratunkowej zaoszczędzone cenne minuty mogą okazać się decydujące w walce o życie pacjenta. Doceniamy przede wszystkim to, że w czasie, kiedy dr Lucas wykonuje masaż serca, my możemy spokojnie przeprowadzać inne, konieczne zabiegi. – twierdzi dr Dariusz Biały ze Szpitala Klinicznego nr 1 we Wrocławiu.

Coroczne zimowe sympozjum w Karpaczu organizowane przez Polskie Towarzystwo Medycyny Ratunkowej w tym roku odbędzie się już po raz dwudziesty. Oprócz bogatego programu naukowego oraz kursów doskonalących dla pielęgniarek ratunkowych i ratowników medycznych, zaprezentowane zostaną nowe wytyczne resuscytacji, triage’u przedszpitalnego oraz raportów przedszpitalnych i teletransmisji.