Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Specjaliści ochrony zdrowia o współczesnych trendach w branży medycznej

MedicalOnline.pl | 2011-02-21
W dniach 12 i 13 Maja 2011 w warszawskim hotelu Marriott odbędzie się 11 edycja konferencji organizowanej przez Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia (www.osoz.pl), zatytułowana „Trendy zarządzania w ochronie zdrowia”. Wydarzenie to obfitować będzie w wykłady cenionych specjalistów, a także cykl szkoleń panelowych oraz inne atrakcje.

Konferencja wpisuje się w cykl organizowanych co roku przez OSOZ spotkań o tematyce związanej z nowymi technologiami w medycynie, zarządzaniem placówkami medycznymi, oraz profilaktyką i e-zdrowiem. 

Głównym tematem konferencji będą tendencje powszechne w naszym kraju w dziedzinie ochrony zdrowia.  Zostali na nią zaproszeni specjaliści, którzy mówić będą m.in. o bieżących wydarzeniach, jak prywatne ubezpieczenia zdrowotne, system recept elektronicznych. Menadżerowie wiodących placówek medycznych przedstawią najnowsze metody wspierające proces decyzyjny i biznesowy, a także strategie rozwoju oraz zarządzania projektami. Omówione zostaną również najnowsze technologie informatyczne używane w branży medycznej. Istotną kwestią będzie też jakość obsługi pacjenta i podwyższanie standardów opieki nad nim. 

W pierwszym dniu konferencji poruszane będą tematy ogólne. Odbędzie się też debata na temat „Trendy w ochronie zdrowia”, w której udział wezmą zaproszeni fachowcy. Dzień ten zostanie zwieńczony piątą edycją Gali Liderów Ochrony Zdrowia, podczas której zostają nagrodzeni ci, którzy najbardziej odznaczyli się w dziedzinach związanych z prowadzoną przez OSOZ działalnością. Drugi dzień przeznaczony został na prowadzenie specjalistycznych szkoleń.

- Jednym z podstawowych celów konferencji jest promocja ochrony zdrowia w naszym kraju. Polacy nie darzą zbyt dużym zaufaniem publicznej opieki zdrowotnej, która wciąż wielu ludziom kojarzy się z kolejkami w zatłoczonych przychodniach. Staramy się pokazać, że w Polsce branża medyczna rozwija się coraz szybciej i potrafi odpowiadać na coraz wyżej stawiane wymagania. Wprowadzane są nowoczesne technologie i rozwiązania w zarządzaniu placówkami, by zwiększyć jakość świadczonych usług – wyjaśnia dr inż. Zygmunt Kamiński, Dyrektor Komitetu Naukowego OSOZ.

Organizowane przez Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia (www.osoz.pl) konferencje co roku przyciągają blisko 700 osób. Udział w tegorocznej edycji jest bezpłatny.