Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Ratownicy z Nakła i Szubina zwycięzcami

MedicalOnline.pl | 2011-02-12
Ratownicy z Nakła i Szubina zwycięzcami

30 stycznia zakończyły się Międzynarodowe Zimowe Mistrzostwa w Ratownictwie Medycznym w Szczyrku. W zawodach wzięły udział najlepiej wyszkolone zespoły ratownicze z całej Polski i zagranicy. W tym roku zwycięstwo wywalczyli polscy ratownicy Nowego Szpitala w Nakle i Szubinie.

Zespoły ratownicze były oceniane w wielu sytuacjach o różnym stopniu zagrożenia życia ofiar. Do najtrudniejszych należały te, w których było wielu poszkodowanych. Zespół w takiej sytuacji musi się podzielić, aby pomóc jak największej grupie osób. Nieoceniona wtedy jest pomoc profesjonalnego sprzętu medycznego.

Jedno z zadań dotyczyło udzielenia pomocy grupie żołnierzy, którzy ulegli wypadkowi samochodowemu. „W zadaniu wykorzystaliśmy najnowszy sprzęt, defibrylator-monitor Lifepak 15, dzięki któremu mogliśmy monitorować stan dwóch poszkodowanych jednocześnie, w tym czasie pozostali ratownicy mogli skupić się na innych działaniach ratunkowych” – podkreśla Sybilla Brzozowska, Kierownik Stacji Ratownictwa Medycznego w Nakle.

Ratownicy Nowego Szpitala w Nakle i Szubini musieli przeprowadzić również akcję ratunkową  dziecka z urazem głowy. „W przypadku pomocy małym dzieciom należy działać z wysoką ostrożnością. Podczas akcji reanimacyjnej dziecko było podłączone do Lifepaka, aby stale śledzić jego stan zdrowia i nie dopuścić do jego pogorszenia” – komentuje Sybilla Brzozowska, Kierownik Stacji Ratownictwa Medycznego w Nakle.

Celem zawodów jest podnoszenie umiejętności reagowania ratowników w codziennych akcjach ratunkowych. Aby zespół ratowniczy sprawnie i skutecznie  niósł pomoc osobom poszkodowanym w niemal każdych, nawet najcięższych warunkach, konieczne jest sprawne zarządzanie i koordynacja działań.