Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Viscoterm i Kapsiplast od 3M – ciepło, które ukoi ból

MedicalOnline.pl | 2011-01-27
Firma 3M Poland, odział światowego lidera w dziedzinie innowacji, rozszerza swoją ofertę wprowadzając na polski rynek nowy plaster rozgrzewający na bóle mięśni - Viscoterm. Razem z rozgrzewającym plastrem leczniczym Kapsiplast tworzy kompleksową ofertę w zakresie terapii ciepłem, polecanej szczególnie osobom cierpiącym na bóle mięśni oraz dolegliwości pochodzenia reumatycznego. 

Viscoterm to plaster rozgrzewający o działaniu termofora, który rozgrzewając miejscowo łagodzi bóle mięśni. Po wyjęciu z saszetki aktywuje się w kontakcie z powietrzem, rozgrzewając się do maksymalnie 43°C. Naklejamy go na suchą skórę w miejscu, w którym czujemy ból. Dzięki ciepłu zewnętrznemu, które wytwarza się w trakcie naklejania plastra, mięśnie się rozluźniają, krew zaczyna krążyć szybciej, a ból przestaje dokuczać. Plaster jest wygodny w noszeniu i w przeciwieństwie do żeli czy maści rozgrzewających nie brudzi ubrań. Viscoterm zalecany jest najczęściej osobom aktywnym, cierpiącym na bóle mięśniowe szyi, ramion, pleców i okolicy krzyżowo-lędźwiowej kręgosłupa.

Jedną z głównych zalet plastrów Viscoterm jest możliwość ich stosowania nawet w przypadku nadwrażliwości na składniki aktywne. Działa do 6 godzin, a kolejny plaster można nakleić ponownie po upływie 24 godzin. 

Z kolei plaster leczniczy Kapsiplast (zarejestrowany jako produkt leczniczy) zawiera wyciągi z owoców pieprzowca i korzenia pokrzyku, dzięki którym wykazuje działanie rozgrzewające. Plaster działa poprzez podrażnienie naczyń krwionośnych, czyli niweluje ból od środka. Trafia dokładnie w ognisko bólu nie powodując skutków ubocznych. Łagodzi też procesy zapalne. Kapsiplast leczy długotrwałe nerwo- i mięśniobóle różnego pochodzenia, świetnie sprawdza się u osób starszych, przy wszelkich schorzeniach reumatycznych oraz jest niezastąpiony np. w bólach kręgosłupa.

Kapsiplast działa nieprzerwanie aż do 48 godzin. Cielisty kolor sprawia, że plaster, nawet na odkrytej powierzchni ciała, jest prawie niezauważalny i wygląda estetycznie. Po odklejeniu, kolejny plaster może być zastosowany po upływie 14 dni.

„Plastry 3M o działaniu rozgrzewającym to nie tylko skuteczny, ale przede wszystkim bezpieczny sposób na zniwelowanie bólu” – mówi Katarzyna Jarzebowska, dyrektor marketingu działu produktów aptecznych w 3M Poland. „W przeciwieństwie do leków przeciwbólowych pozwalają ominąć układ pokarmowy, zapewniając pacjentom wyższe bezpieczeństwo. Naklejane bezpośrednio na skórę trafiają dokładnie w ognisko bólu i w odróżnieniu od maści czy żeli rozgrzewających nie brudzą ubrań” – dodaje Jarzebowska.

Oba rodzaje plastrów dostępne są w aptekach. 

Rekomendowane ceny detaliczne:
Viscoterm:4,50 zł
Kapsiplast:2,50 zł