Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Debata online: Zwolnienia podatkowe w ochronie zdrowia i kasy rejestrujące

www.abc.com.pl/debatavat | 2011-01-14

21 stycznia Wydawnictwo WoltersKluwer Polska organizuje debatę online dotyczącą zwolnień podatkowych wochronie zdrowia oraz kas rejestrujących. W godzinach 13.00 – 14.30, podczastransmisji na żywo na stronie www.abc.com.pl/debatavat, najważniejszezagadnienia omówią: Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz, ElżbietaJanczak koordynator ZespołuRadców Prawnych Naczelnej Izby Lekarskiej oraz Adam Bartosiewicz, prawnikspecjalizujący się w prawie podatkowym.

W trakcie trwaniadebaty , internauci będą mogli na bieżąco zadawać pytania prelegentowi. 

Z dniem 1 stycznia 2011 r.zmienia się ustawa o podatku od towarów i usług. Zmiany dotyczą m.in. zwolnieńpodatkowych i obejmują m.in. katalog zwolnień z zakresu ochrony zdrowia. Odnowego roku dla zastosowania zwolnienia istotne będzie m.in. to, w jakim celuświadczenie w zakresie opieki zdrowotnej zostało wykonane oraz jaki podmiotwykonał to świadczenie.

Jednostki opieki zdrowotnej niebędą więc „automatycznie” w całym zakresie swojej działalności zwolnione odVAT. Wiele z nich zapewne będzie musiało zarejestrować się jako podatnicy VAT irozliczać ten podatek. Jest to dla nich niewątpliwie zupełnie nowa sytuacja.Jeśli przypomnieć, że w ochronie zdrowia od dnia 1 stycznia 2011 r. (a wzasadzie od 1 maja 2011 r.) pojawią się kasy fiskalne, to stanowi to bardzoznaczącą zmianę.

Podczas e-debaty zostanąprzedstawione implikacje dla sektora ochrony zdrowia wynikające ze zmian wustawie z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług, które wwiększości wejdą w życie od 1 stycznia 2011 roku, przede wszystkim zaś :

  • Zwolnienia podatkowe dotyczące usług w zakresie ochrony zdrowia
  • Kasy rejestrujące
  • Nowe stawki VAT