Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

INTERFERIE Medical SPA – mroźna zima spowalnia prace budowlane

MedicalOnline.pl | 2011-01-05
INTERFERIE Medical SPA – mroźna zima spowalnia prace budowlane

Wyjątkowo śnieży i mroźny grudzień spowodował, że prace przy budowie hotelu INTERFERIE Medical SPA posuwają się w wolniejszym niż dotychczas tempie. Mimo że nie uda się osiągnąć stanu surowego z końcem roku 2010, to jednak opóźnienie nie jest na razie bardzo znaczące. Nowy termin zakończenia tego etapu budowy zależy w dużej mierze od warunków pogodowych.

- Jeśli chodzi o samą żelbetową konstrukcję, to tutaj prace są zaawansowane w ponad 80 proc., choć obecnie z powodu panujących warunków pogodowych musieliśmy je chwilowo wstrzymać. Czekamy po prostu na cieplejsze dni, obecne mrozy i obfite opady śniegu nie pozwalają w szybkim tempie zakończyć tego procesu – mówi Kazimierz Czerniawski, kierownik projektu z ramienia inwestora zastępczego, firmy Portico Project Management. - Cały czas trwa natomiast zabudowa ścian osłonowych i wstawianie okien PCV, a w wydzielonej części budynku murowane są ściany wewnętrzne i ścianki działowe. 

I choć aura nie sprzyja wykonawcy, to budynek hotelu z każdym dniem nabiera kształtu, można wyraźnie obserwować zarysowującą się elewację frontową. Gotowy jest już m.in. jeden z ciekawszych konstrukcyjnie elementów: kablobetonowy strop nad salami konferencyjnymi. Mroźna zima nie przeszkadza natomiast w pracach technicznych wewnątrz obiektu, które idą pełną parą: na ukończeniu znajdują się kanały oddymiające w garażu, trwają prace przy układaniu kanałów wentylacyjnych i instalacji sanitarnych na parterze oraz w piwnicach. Na bieżąco również prowadzone są prace związane z instalacją elektryczną, m.in. okablowywanie budynku, a także przygotowania do montażu urządzeń trafostacji.

- Oczywiście również obecne warunki pogodowe wpłynęły na zmianę terminu osiągnięcia stanu surowego i trudno precyzyjnie wyznaczyć nową datę, ale mamy nadzieję, że domkniemy tę fazę inwestycji w najbliższych tygodniach – podkreśla Radosław Besztyga, wiceprezes zarządu ds. finansowych spółki INTERFERIE Medical SPA, nadzorujący budowę hotelu. - Co do terminu oddania budynku do eksploatacji, na podstawie zapewnień generalnego wykonawcy, spółki Eiffage Budownictwo Mitex S.A., wierzę że ewentualne korekty w harmonogramie będzie można nadrobić w kolejnych miesiącach. Na razie data pozostaje bez zmian.


INTERFERIE to spółka, która ma prawie 20-letnią tradycję w działalności na krajowym rynku turystycznym i jest największą firmą turystyczną na Dolnym Śląsku, jedną z większych w Polsce. INTERFERIE to członek Polskiej Izby Turystyki, Dolnośląskiej Izby Gospodarczej oraz Dolnośląskiej Organizacji Turystycznej. Firma dysponuje hotelami i ośrodkami wypoczynkowymi w Sudetach i pasie nadmorskim. Ponadto ma hotele  w Lubinie i Głogowie. Bornit, położony w Szklarskiej Porębie hotel spółki, to najwyższej klasy obiekt tego rodzaju w Karkonoszach.  

Historia INTERFERII związana jest z przekształceniami w KGHM Polska Miedź SA. Spółka w 1992 roku przejęła ośrodki wypoczynkowe i kolonijne należące do miedziowego potentata. Rok 2006 był rokiem debiutu giełdowego INTERFERII. Pierwsze notowanie praw do akcji spółki odbyło się 10 sierpnia. Współwłasnością INTERFERII S.A. oraz Funduszu Hotele 01 (spółki celowej funduszu KGHM I FIZAN) jest INTERFERIE Medical SPA sp. z o.o., odpowiedzialna za budowę w Świnoujściu dużego kompleksu wypoczynkowego i późniejsze zarządzanie nim.

Spółka INTERFERIE należy do wiarygodnych i rzetelnych partnerów biznesowych, czego dowodem są liczne wyróżnienia: tytuł Przedsiębiorstwa Fair Play (2004) czy przyznawane przez wywiadownię gospodarczą Dun and Bradstreet Certyfikat Wiarygodności Biznesowej oraz tytuł Przejrzystej Firmy (oba w 2009 roku). INTERFERIE znalazły się również w gronie Gazel Biznesu 2010, były również nominowane w kategorii najlepszej firmy turystycznej w IV edycji konkursu Dolnośląski Klucz Sukcesu

Więcej informacji:
www.interferie.pl
Tagi: INTERFERIE spa