Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Amerykański Departament Obrony podpisał umowę o wartości 10 milionów dolarów na budowę platformy PACS firmy Carestream Health

Carestream Health | 2010-11-10
Amerykański Departament Obrony podpisał umowę o wartości 10 milionów dolarów na budowę platformy PACS firmy Carestream Health

ROCHESTER, Nowy Jork, 09 listopada 2010 r. - Departament Obrony Stanów Zjednoczonych podpisał z firmą Carestream Health umowę o wartości maksymalnej 10 milionów dolarów, której przedmiotem jest system PACS wraz wykorzystywanymi przez niego podsystemami i komponentami. Zgodnie z warunkami umowy zakup ma być dokonany przez amerykańską armię (U.S. Army), marynarkę wojenną (Navy), lotnictwo wojskowe (Air Force), piechotę morską (Marine Cors) i cywilne agencje federalne.  

PACS - z ang. Picture Archiving and Communication Systems (System Składowania i Wymiany Obrazów Radiologicznych). PACS stanowi zestaw sprzętu i oprogramowania przeznaczonych do elektronicznej wymiany i składowania obrazów diagnostycznych w medycynie. 

W ostatnim czasie firma Carestream Health zawarła także umowę na wyłączność świadczenia usług systemu PACS dla amerykańskiego instytutu zdrowia - National Institutes of Health. Siedziba NIH znajduje się w Bethesda, stan Maryland i jest największym na świecie kompleksem badań klinicznych, a będące jego częścią centrum kliniczne Clinical Center jest największym szpitalem klinicznym w Stanach Zjednoczonych. Cała organizacja składa się z 27 różnych instytutów i centrów, z których każdy posiada swoje własne cele badawcze. 

System Carestream Health PACS jest obecnie wykorzystywany przez regionalne i krajowe ośrodki zdrowia oraz największe, najbardziej prestiżowe systemy i instytucje zdrowotne na świecie do tzw. teleradiologii czy e-platformy konsultacyjne. Przykładem jest połączenie  47 szpitali we Francji czy 39 w Szkocji.

CARESTREAM PACS wykorzystuje otwartą architekturę, w prosty sposób komunikując się z innymi systemami klinicznymi umożliwiając integrację oraz synchronizację pomiędzy wieloma jednostkami opieki zdrowotnej i wykorzystywanymi w nich różnymi istniejącymi systemami. Dzięki temu wszystkie osoby odpowiedzialne za diagnostykę radiologiczną pracują we wspólnej bazie.  

System udostępnia funkcje zwiększające wydajność pracy m.in. globalną listę badań pacjentów, ujednolicony interfejs użytkownika, automatyczną rejestrację badań wolumetrycznych, scentralizowane archiwum oraz przeglądanie danych DICOM i nie-DICOM. Dokonuje on także konwersji danych obrazowych w formatach zastrzeżonych do formatów niezależnych od jednego producenta, zwiększając w ten sposób integralność danych oraz współdzielenie danych pomiędzy autoryzowanymi użytkownikami oraz ośrodkami znajdującymi się w odległych lokalizacjach.   

Więcej informacji na temat cyfrowego obrazowania medycznego i rozwiązań informatycznych dla służby zdrowia oferowanych przez firmę Carestream Health obniżających koszty użytkowania i poprawiających opiekę nad pacjentami znaleźć można na stronie www.carestream.com lub www.carestream.pl