Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

WSZ Elbląg ucyfrawia Zakład Radiologii

Carestream Health | 2010-11-10
WSZ Elbląg ucyfrawia Zakład Radiologii

WSZ Elbląg ucyfrawia Zakład Radiologii

Firma Carestream Health  podpisała umowę ze szpitalem w Elblągu, na sprzedaż dedykowanego dla oddziałów traumatologii, cyfrowego aparatu radiologicznego DR 9500. Jest to pierwsza sprzedaż tego modelu w Polsce. Wartość całego kontraktu to 1,5 mln zł.

Polska, Elbląg 28 października 2010 —  firma Carestream Health podpisała umowę z Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym Elblągu na modernizację pracowni radiologicznej i sprzedaż aparatu rentgenowskiego DR 9500. Wartość kontraktu wynosi 1,5 mln zł i są to pieniądze pozyskane w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko – priorytet XII Bezpieczeństwo zdrowotne i poprawa efektywności systemu ochrony zdrowia – projekt pod nazwą „Poprawa jakości systemu ratownictwa medycznego poprzez doposażenie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu”.

Szpital w ramach kompleksowego ucyfrowienia Zakładu Radiologii kupił aparat rentgenowski Carestream  DR 9500 razem ze stołem radiologicznym. Konieczne było również przygotowanie pomieszczeń do zainstalowania nowego sprzętu dlatego wykonany został gruntowny remont. 

„Celem projektu jest poprawa jakości i skuteczności systemu ratownictwa medycznego w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Elblągu poprzez obniżenie poziomu śmiertelności oraz skutków powikłań powstających w wyniku wypadków i innych stanów nagłego zagrożenia zdrowotnego” tak wypowiada się Elżbieta Gelert, Dyrektor Naczelny szpitala w Elblągu. 

Cyfrowy aparat rentgenowski Kodak Direct View DR 9500 jest dedykowany dla klinik, szpitali i przychodni z gabinetami rtg ze względu elastyczność zastosowania i parametry techniczne zapewniające sprawne funkcjonowanie pracowni radiologicznej. Większość techników dobrze zna tradycyjną konfigurację z górną lampą, stołem i stojakiem ściennym. System KODAK DIRECTVIEW DR 9500 jest inny. Jego częścią jest unikalne, montowane pod sufitem U-kształtne ramię (lampa i detektor), zapewniające niezrównaną swobodę, możliwość ruchu i elastyczność obsługi. System DR 9500 może być z łatwością przesuwany wokół pacjenta i jest idealny do wszystkich projekcji poziomych, pionowych i pod katem. Kratka Buckyego z detektorem i lampa są zawsze odpowiednio ustawione względem siebie, zapewniając szybsze pozycjonowanie, większy komfort i wygodę pacjentów– szczególnie tych z ograniczonymi możliwościami ruchu.

W celu poprawy obsługi przez operatora i produktywności system DR 9500 został wyposażony w trzy interfejsy operatora, ergonomicznie umieszczone w wygodnych miejscach, dzięki czemu technik nie musi się często przemieszczać podczas wykonywania badania.

Dane pacjenta ze szpitalnego systemu HIS/RIS są przenoszone (dzięki obsłudze usługi DICOM WORKLIST) do konsoli operatora systemu oraz do dwóch interfejsów operatora umieszczonych na podwieszonym zespole lampy.

Uniwersalna konstrukcja DR 9500 wyróżnia ten system spośród innych dostępnych na rynku.

Można za jego pomocą szybko i wydajnie wykonywać badania tradycyjnie wykonywane z systemami o podwójnym detektorze.

System KODAK DIRECTVIEW DR 9500 obsługuje pełen zakres procedur głowy, klatki piersiowej, szkieletu, kończyn i brzucha. System jest idealny do ogólnych zastosowań radiograficznych i korzysta z „otwartej” konstrukcji z jednym detektorem. W ofercie Carestream Health są zarówno produkty cyfrowe (aparaty DR) oraz umożliwiające ucyfrowienie analogowego sprzętu (skanery CR).