Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Ratownicy wybrali system Lucas

MedicalOnline.pl | 2010-09-08
Ratownicy wybrali system Lucas

Ratownicy wybrali system Lucas

Warszawa, 07.09.2010r. - W dniach 30 sierpnia – 4 września 2010 r. odbyły się w Olsztynie I Mistrzostwa Europy w Ratownictwie Medycznym. Ratownicy z całej Europy rywalizowali ze sobą podczas konkurencji medycznych i sprawnościowych, a także oceniali sprzęt ratowniczy. W kategorii „sprzęt medyczny” zwyciężył system kompresji klatki piersiowej -  Lucas.

Organizacji I Mistrzostw Europy w Ratownictwie Medycznym towarzyszyła idea promocji ratownictwa medycznego i dobrych praktyk oraz wymiany doświadczeń między ratownikami. W Mistrzostwach wzięło udział 40 zespołów ratowników z krajów europejskich oraz gościnnie zaproszone zespoły spoza Europy. Ratownicy rywalizowali między sobą w konkurencjach medycznych oraz sprawnościowych, które rozgrywane były na terenie  miasta – również w warunkach nocnych. 

Elementem Mistrzostw była również Wystawa Sprzętu Medycznego, podczas której uczestnicy zawodów wyłonili zwycięzców w kategoriach: sprzęt medyczny, odzież medyczna oraz ambulans ratunkowy. Za najlepszy sprzęt medyczny lekarze i ratownicy uznali urządzenie do kompresji klatki piersiowej Lucas, dystrybuowane w Polsce przez firmę Physio-Control.

„W przypadku ratowania życia ludzkiego liczą się sekundy” – wyjaśnia komandor Mistrzostw Magdalena Zakrzewska z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie. „Nie można sobie pozwolić nawet na najmniejszy błąd. Dlatego ratownicy korzystają z pomocy urządzeń, które pozwalają na pełną koncentrację na czynnościach związanych z ratowaniem pacjenta.  Urządzenia takie jak Lucas, pełnią wówczas rolę dodatkowej pary rąk.”

Lucas jest w pełni automatycznym urządzeniem, służącym do kompresji klatki piersiowej, czyli  masażu serca, w przypadku wystąpienia Nagłego Zatrzymania Krążenia. Gwarantuje to zachowanie właściwego tempa, głębokości i pełne zwolnienie ucisku. Ponadto, uciski wykonywane są zgodnie z wytycznymi ERC (Europejska Rada Resuscytacji). 

 „Niezawodność, wydajność oraz precyzję urządzenia docenia coraz więcej ratowników oraz lekarzy” – mówi Mieszko Skoczylas z firmy Physio-Control. „Lucas zapewnia stały i prawidłowy rytm oraz głębokość uciśnięć. Taka precyzja jest wręcz niemożliwa w przypadku ludzkich rąk, które po kilkuminutowej resuscytacji słabną. Dzięki swoim możliwościom, Lucas umożliwia ratownikom pełną koncentrację na pacjencie i czynnościach, jak podawanie leków, defibrylacja czy wentylacja.”

Urządzenie gwarantuje także pełną mobilność. Może być zasilane z różnych źródeł: elektrycznego gniazda ściennego, zasilającego gniazda samochodowego lub – co ważne – także z baterii.