Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Seminarium: Mammografia cyfrowa

www.cemed.pl
seminarium
mammografia cyfrowa
18 września | Warszawa

Zapraszamy: techników elektroradiologii

Patronat honorowy:
dr hab. n. med. Olgierd Rowiński - Krajowy Konsultant ds. Radiologii i Diagnostyki Obrazowej  


Mammografia odgrywa ogromną rolę w badaniach przesiewowych i profilaktyce chorób nowotworowych u kobiet. Niestety, ogromna ilość przypadków raka sutka rozpoznawanych w Polsce to stadia zaawansowane. Jest on więc nadal najczęstszym nowotworem u kobiet powyżej 40 roku życia i jedną z głównych przyczyn zgonów. Podczas wykładów specjalnie dopasowanych do potrzeb techników elektroradiologii, uczestnicy zapoznają się z najnowszymi trendami w diagnostyce obrazowej piersi. Omówione zostaną standardowe procedury kontroli jakości w mammografii cyfrowej. Technicy na co dzień pracujący w Centrum Onkologii w Warszawie pokażą jak uzyskać zdjęcia właściwie pozycjonowane i posiadające optymalną jakość diagnostyczną, jakość która może ratować życie. Nie zapomnimy o zagadnieniach związanych z porównaniem mammografią analogowej i cyfrowej. Część wykładów poświęcimy elektronicznemu obiegowi dokumentów, telemammografii i ochronie danych medycznych pacjentów. Ważną częścią seminarium będzie przegląd najczęściej występujących patologii piersi oraz sposobów ich oceny przez lekarzy. Uczestnicy wezmą udział w moderowanym przez doświadczonego lekarza, interaktywnym panelu dyskusji nad przypadkami. Może się okazać, że dla części uczestników, spotkanie stanowić będzie początek kariery zawodowej. Jednocześnie mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy już teraz wykonują badania mammograficzne, wrócą ze spotkania pełni nowej wiedzy i zapału do pełnienia tej jakże odpowiedzialnej misji.


18 września w Warszawie odbędzie się  kolejne z cyklu seminarium dla techników elektroradiologii i lekarzy onkologów, w którym prelegentami będą znakomici przedstawiciele środowiska medycznego, Ci uznani w kraju i na świecie.


Bliższe informacje nt. spotkania uzyskają Państwo pod adresem:

http://www.cemed.pl/spotkania/2010/tr_mamcyf/index.php


Organizator: Centrum Edukacji Medycznej CEMED, ul. Pory 78, 02-757 Warszawa, tel. 022 355 85 01, faks 022 355 85 18, cemed@cemed.pl, www.cemed.pl