Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Diagnostyka: Integracja systemów w stacjach dializ

MedicalOnline.pl | 2010-07-22
Ogólnopolska sieć laboratoriów medycznych DIAGNOSTYKA zakończyła właśnie z sukcesem kolejne połączenia z systemami sieci Stacji Dializ Eurodial zlokalizowanymi w Pile i Częstochowie. Integracje zrealizowano w oparciu o protokół HL7PL. DIAGNOSTYKA bierze aktywny udział we współtworzeniu specyfikacji polskiej wersji tego protokołu jako jedyny przedstawiciel sieciowych laboratoriów medycznych.

„Jako lider informatyzacji w segmencie laboratoriów medycznych, na bieżąco śledzimy rozwój dynamicznego i stale nasilającego się procesu wdrażania systemów informatycznych w całym sektorze usług medycznych” – mówi Piotr Sitkowski, Dyrektor Pionu IT DIAGNOSTYKI – „z procesem tym wiążą się różnorakie problemy; jednym z przykładów może być fakt, że podmioty medyczne korzystają z różnych typów oprogramowania funkcjonujących wg niejednolitych standardów”.  
W praktyce może to powodować brak kompatybilności między odmiennymi od siebie systemami. Dlatego dostawcy usług medycznych, muszą być coraz lepiej przygotowani do zapewnienia sprawnej integracji, pełnej zgodności i efektywnej transmisji danych w tak różnorodnym środowisku.

DIAGNOSTYKA obsługuje kompleksowo większość działających w Polsce sieci Stacji Dializ, świadcząc usługi laboratoryjne m.in. dla Fresenius Nephrocare, HP-Dializa, Diaverum, Centrum Dializa, Nefromedica czy B.Braun Avitum Polska. W ramach współpracy firma stale wzbogaca i polepsza funkcjonalności swojego systemu informatycznego, szczególnie w obszarze sprawnej integracji z innymi systemami medycznymi. 

Obecnie DIAGNOSTYKA finalizuje kolejne połączenia informatyczne z placówkami Eurodial działającymi w Toruniu i Kołobrzegu. Po zakończeniu procesu integracji, liczba włączonych do systemu DIAGNOSTYKI placówek sieci Eurodial wzrośnie do 16.