Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Zielonogórski szpital w gronie najlepszych

MedicalOnline.pl | 2010-07-05
Szpital Wojewódzki w Zielonej Górze spełnia międzynarodowe standardy jakości ISO 9001:2008. Potwierdził to audyt ekspertów niezależnej jednostki certyfikującej TÜV Rheinland Polska. Tym samym zielonogórski szpital dołączył do elitarnego grona jednostek ochrony zdrowia w Polsce, które w całości spełniają wymagania tej międzynarodowej normy. 

Do uroczystego wręczenia certyfikatu doszło podczas konferencji „Nowoczesne zarządzanie w ochronie zdrowia”, która odbyła się 23 czerwca w Sali Kolumnowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego. Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego SPZOZ im. Karola Marcinkowskiego w Zielonej Górze, Waldemar Taborski odebrał potwierdzenie nadania certyfikatu ISO 9001:2008 z rąk Grzegorza Grabki, dyrektora Działu Certyfikacji Systemów Zarządzania TÜV Rheinland Polska Sp. z o.o. Sukces zielonogórskiego szpitala jest tym większy, iż  certyfikat jakości dotyczy wszystkich usług zdrowotnych oferowanych przez tę placówkę ochrony zdrowia. 

- Nadany przez nas certyfikat to niezależne potwierdzenie prawidłowego zarządzania jakością w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze. Pamiętajmy, że taki certyfikat nadawany jest na okres trzech lat, a w trakcie jego obowiązywania nasi eksperci będą sprawdzać czy jakość w tej jednostce wciąż utrzymywana jest na wysokim poziomie. Bardzo cieszy fakt, że w sferze tak ważnej dla nas wszystkich, czyli ochronie ludzkiego życia, widać wyraźną tendencję projakościową. Możemy już mówić o stale rosnącej profesjonalizacji placówek służby zdrowia – mówi Grzegorz Grabka, dyrektor Działu Certyfikacji Systemów Zarządzania TÜV Rheinland Polska, który wręczył certyfikat władzom szpitala.

Niezależna jednostka certyfikująca TÜV Rheinland Polska to lider rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w naszym kraju. Działający od kilkunastu lat w Polsce oddział jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group. Certyfikat zgodności wdrożonego systemu zarządzania z normą ISO 9001:2008 nadany Szpitalowi Wojewódzkiemu obejmuje świadczenie usług zdrowotnych w zakresie lecznictwa ambulatoryjnego i stacjonarnego oraz diagnostyki medycznej.