Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

VITAFON na Kongresie Naukowym PTMS

www.medicalonline.pl | 2010-06-29
VITAFON na Kongresie Naukowym PTMS

W dniach 25-26 czerwca br. w Centrum Olimpijskim w Warszawie odbył się Kongres Naukowy Polskiego Towarzystwa Medycyny Sportowej pt. „Rola medycyny sportowej w sporcie dzieci i młodzieży. Aktywność ruchowa w profilaktyce i leczeniu chorób cywilizacyjnych”.

Podczas kongresu swoje referaty wygłosili licznie zaproszeni goście: lekarze, naukowcy związani ze sportem, fizjoterapeuci, trenerzy, nauczyciele wychowania fizycznego oraz inne osoby propagujące sport jako formę profilaktyki zdrowotnej lub rehabilitacji. Omawiane i przedstawiane były tematy z licznych dyscyplin wspólnie tworzących medycynę sportową, m.in. praktyczne aspekty fizjologii i biochemii wysiłku fizycznego, psychologia sportu, traumatologia sportowa, problemy zdrowotne (kardiologiczne, ortopedyczne, astma i cukrzyca) w sporcie młodzieżowym, żywienie i suplementacja treningu.
W organizowanym przez PTMS Kongresie udział wzięli również przedstawiciele firmy Vitafon PL. W ramach swojej prezentacji przedstawiali możliwe zastosowania terapii wibroakustycznej w fizjoterapii i medycynie sportowej. Urządzenia wibroakustyczne takie, jak VITAFON, w udowodniony naukowo sposób przyspieszają leczenie kontuzji i uśmierzają towarzyszący im ból; są również wygodne i proste w obsłudze, a pacjenci mogą korzystać z nich w domowym zaciszu. Produkty firmy Vitafon PL cieszyły się dużym zainteresowaniem uczestników Kongresu, którzy z zaciekawieniem prosili o informacje na temat działania i skuteczności tej stosunkowo nowej w Polsce metody terapeutycznej.
Więcej na temat firmy Vitafon PL i dystrybuowanych przez nią urządzeń, a także samej terapii wibroakustycznej, można dowiedzieć się na stronach internetowych www.vitafon.pl i www.zawszezdrow.pl.