Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Vscan: nowatorska metoda wizualizacji organów

www.medicalonline.pl | 2010-06-24
Vscan: nowatorska metoda wizualizacji organów

GE Healthcare przedstawia Vscan™
Miniaturowe narzędzie wielkości telefonu komórkowego do wizualizacji organów wewnętrznych
Obrazowanie narządów wewnętrznych w dowolnym miejscu...
Średni czas skanowania 2 minuty...
Urządzenie wielkości telefonu komórkowego...


Firma GE Healthcare poinformowała o wprowadzeniu na rynek nowego miniaturowego narzędzia wizualizacyjnego Vscan™, które oferuje lekarzom możliwość obrazowania narządów wewnętrznych w dowolnym miejscu. Urządzenie jest bardzo małe, wielkością porównywalne do telefonu komórkowego. Vscan jest wyposażony w wydajną, inteligentną technologię ultradźwiękową, która zapewnia lekarzom możliwość poszerzenia badania fizykalnego o szybkie, nieinwazyjne obrazowanie narządów wewnętrznych pacjenta. Dzięki kompaktowym wymiarom i niewielkiej wadze, Vscan jest urządzeniem mobilnym. Znajdzie on zastosowanie w klinikach, szpitalach i przychodniach, a także w karetkach pogotowia i podczas wizyt domowych.

GE Vscan™ to doskonały przykład praktycznego zastosowania programu Healthymagination, w ramach którego wdrażane są produkty, technologie i rozwiązania mające na celu zwiększenie dostępności, jakości i efektywności usług medycznych przy jednoczesnym zmniejszeniu ich kosztów.

Vscan™ wykorzystuje technologię ultradźwiękową pozwalającą na wizualizację serca, narządów jamy brzusznej, naczyń, stwierdzenie obecności płynu w jamach ciała oraz czynności serca płodu. Może być wykorzystany zarówno do badania pacjentów w ośrodkach podstawowej opieki zdrowotnej jak i opieki specjalistycznej. Urządzenie otrzymało atest 510(k) przyznany w Stanach Zjednoczonych przez Agencję ds. Żywności i Leków (FDA), posiada znak CE wymagany w Unii Europejskiej oraz licencję urządzenia medycznego organizacji Health Canada. Produkt jest już dostępny w sprzedaży w Europie, Stanach Zjednoczonych, Indiach i Kanadzie.

„Dzięki nieograniczonemu dostępowi do urządzenia Vscan™ mogę przeprowadzać badania ultrasonograficzne w wielu miejscach oraz w przypadku pacjentów, dla których wcześniej było to niemożliwe — na oddziale intensywnej opieki medycznej, w poradni i w ambulatorium” — powiedział Anthony N. DeMaria, profesor medycyny w Katedrze Kardiologii Judith i Jacka White oraz dyrektor kliniki kardiologicznej Sulpizio na Uniwersytecie Kalifornijskim, wydział medyczny w San Diego. — „Vscan™ to coś więcej niż proste w obsłudze narzędzie diagnostyczne. To kieszonkowe urządzenie, które pomoże lekarzom w szybszym podejmowaniu decyzji dotyczących leczenia. Uważam, że Vscan™ odegra ważną rolę w badaniach fizykalnych”.

Oferowana przez urządzenie Vscan™ możliwość wglądu do wnętrza ludzkiego ciała może pomóc lekarzom szybciej wykrywać choroby, co może być nieocenioną pomocą w placówkach medycznych o dużym obciążeniu, takich jak lokalne ośrodki zdrowia, placówki specjalizujące się w kardiologii, intensywnej opiece medycznej i opiece zdrowotnej kobiet, a także w szpitalach.

„Podczas przeprowadzania wstępnej oceny ok. 100 pacjentów za pomocą narzędzia Vscan™ byliśmy pod wrażeniem jakości obrazu i łatwości obsługi tego urządzenia” — powiedział Jose L. Zamorano, doktor medycyny, członek Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego, dyrektor Instytutu Kardiologii w klinice uniwersyteckiej San Carlos w Madrycie (Hiszpania). — „Jednak, co ważniejsze, bezpośrednio doświadczyliśmy korzyści płynących z zastosowania narzędzia tego typu w badaniach klinicznych i fizykalnych, zwiększając ilość informacji o znaczeniu klinicznym w przypadku co czwartego pacjenta”.

Vscan™ zapewnia jakość obrazu, która dotychczas była dostępna jedynie w przypadku ultrasonografów stacjonarnych. Kieszonkowe urządzenie Vscan o wadze poniżej 0,5 kg i wymiarach 7,6 x 13,4 cm wykorzystuje opracowaną przez GE technologię przetwarzania wysokiej jakości obrazu czarno-białego oraz kolorowego obrazowania przepływu krwi. Wraz z urządzeniem oferowane są:
• dostęp do portalu internetowego zapewniającego użytkownikom Vscan narzędzia szkoleniowe i informacje na temat podstawowych zastosowań klinicznych, zawierające między innymi sekcje dotyczące techniki obrazowania i anatomii,
• ładowarka do akumulatora — czas pracy akumulatora pozwala na jedną godzinę skanowania — wystarczy do obsługi 30 pacjentów, przyjmując, że średni czas skanowania wynosi 2 minuty,
• stacja dokująca USB,
• oprogramowanie Gateway oferujące możliwość obróbki danych, narzędzia serwisowe i funkcję zdalnej diagnostyki urządzenia

 GE Healthcare przedstawia SenoBright

OprogramowanieBiznesZdrowie

SenoBright – nowatorska technologia obrazowania nowotworów piersi, która skraca czas pomiędzy wykryciem a zdiagnozowaniem choroby