Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

SP ZPZ w Poddębicach rozbudowuje system informatyczny

UHC Sp. z o.o. | 2010-06-16
SP ZPZ w Poddębicach rozbudowuje system informatyczny

W maju 2010 r. Zarząd Powiatu w Poddębicach, podpisał umowę ze spółką UHC sp. z o. o. z Lublina na rozbudowę Informatycznego Systemu Obsługi Szpitala w Poddębicach, obejmującą poniższe moduły:

 • Moduł controllingu i wspomagania decyzji
 • Moduł analizy kosztów leczenia pacjenta
 • Moduł Izba Przyjęć
 • Moduł Oddział
 • Moduł Przychodnia wielospecjalistyczna
 • Moduł Pracownia diagnostyczna
 • Moduł Zarządzania pracownią RTG

 • Apteka szpitalna
 • Roczny dostęp do modułu optymalizacji wyznaczania grup JGP
 • Moduł integracji HL7
 • Laboratorium analityczne i mikrobiologiczne

Umowa obejmuje dodatkowo dostawę i konfigurację sprzętu informatycznego między innymi serwery, terminale, drukarki. Termin uruchomienia kompletnego rozwiązania planowany jest na koniec sierpnia 2010 roku. Całkowita wartość kontraktu  to ok. 700.000 zł brutto. Szpital pozyskał środki na powyższą inwestycję z Funduszy Europejskich - Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007-2013.

System CliniNET to najnowocześniejsze rozwiązanie dla służby zdrowia w Polsce, łączące w sobie zalety sprawnej i intuicyjnej obsługi pacjentów z możliwością wszechstronnej analizy zgromadzonych informacji. Unikalna technologia bazująca na koncepcji EPR (Elektroniczny Rekord Medyczny) umożliwia dostęp do kompletnych danych medycznych pacjenta w dowolnym miejscu szpitala lub poradni za pośrednictwem przeglądarki WWW. Docelowo z systemu, w skład którego wchodzi kilkadziesiąt modułów funkcjonalnych (między innymi Apteka Szpitalna, RIS, Moduł Archiwizacji Badań Video dla potrzeb endoskopii, laparoskopii
i USG, Moduł Archiwum badań obrazowych PACS, System Kalkulacji Kosztów, Zarządzanie Jakością), będzie mogło korzystać jednocześnie kilkuset użytkowników.

UHC Sp. z o.o.

Jest producentem nowoczesnego oprogramowania dla sektora opieki zdrowotnej. Wysoką pozycję na rynku zawdzięcza kompleksowej ofercie (w tym multimedialny Elektroniczny Rekord Pacjenta) oraz innowacyjnym rozwiązaniom opartym o technologie WWW. Z rozwiązań UHC korzystają największe prywatne sieci medyczne oraz ponad 150 szpitali w kraju i za granicą. Wieloletnie doświadczenie zdobyte podczas realizacji międzynarodowych projektów oraz ogromne inwestycje w rozwój zaowocowały powstaniem najnowocześniejszych medycznych systemów informatycznych wspomagających pracę i zarządzanie jednostkami opieki zdrowotnej. W roku 2006 UHC stało się częścią CompuGroup Medical,  działającego
na rynku produktów i usług informatycznych dla służby zdrowia na całym świecie. UHC uzupełnia ofertę CompuGroup Medical o systemy szpitalne oraz systemy diagnostyki obrazowej, w których specjalizuje się już od ponad 14 lat.

CompuGroup Medical

CompuGroup Medical znajduje się w światowej czołówce na rynku informatyki medycznej. Produkowane przez CompuGroup Medical oprogramowanie projektowane jest, aby wspierać medycynę i organizować pracę lekarzy w gabinetach i szpitalach. Rozwiązania informatyczne CompuGroup Medical, bazujące na indywidualnym zapisie danych pacjenta w aplikacji webowej, znajdują zastosowanie we wszystkich dziedzinach medycyny, gwarantując jednocześnie efektywność  i bezpieczeństwo. Z narzędzi CompuGroup Medical korzysta w chwili obecnej blisko 326 tysięcy klientów (lekarzy, stomatologów, szpitali  oraz innych dostawców usług medycznych). CompuGroup Medical jest największym pod względem liczby klientów dostawcą rozwiązań eHealth na świecie. Firma ma swoje oddziały w 14 europejskich krajach, ponadto w Malezji, Arabii Saudyskiej, Afryce Południowej oraz w USA. Aktualnie zatrudnia około 2800 osób.