Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Odkrycia Medycyny Pracy

wynagrodzenia.pl | 2010-06-16
Producent iPhone'a zatrudnia psychiatrów.  Produkująca iPhone'a tajwańska firma Foxconni postanowiła zatrudnić 2 tysiące psychiatrów i psychologów. Powodem takiej decyzji jest fala samobójstw popełnianych w chińskich zakładach koncernu w miejscowości Shenzhen, w którym pracuje 400 tysięcy z 700 tysięcy zatrudnionych w Foxconni. Dotychczas nie pomogła ani grupowa terapia, ani mnisi.

Brytyjscy pracownicy najczęściej chorują w styczniowe poniedziałki.  Jak wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Mercer, Brytyjczycy najczęściej nie przychodzą do pracy w styczniu. Przyczyną absencji są choroby wirusowe, dolegliwości związane ze stresem oraz problemy mięśnio-szkieletowe. Natomiast biorąc pod uwagę dni tygodnia, w ciągu całego roku Brytyjczycy najczęściej chorują w poniedziałki. Badania przeprowadzono wśród 11 tysięcy osób zatrudnionych w sektorze prywatnym.

Nissan dba o zdrowie swoich pracowników.  Osoby zatrudnione w siedzibie japońskiego koncernu motoryzacyjnego w Jokohamie przed wejściem do pracy badane są przez specjalne czujniki wykrywające gorączkę. W przypadku temperatury wyższej niż 38 stopni pracownik nie jest wpuszczany na teren zakładu. Władze przedsiębiorstwa chcą w ten sposób zapobiec rozprzestrzenianiu się chorób wśród personelu. Dotychczas u żadnego pracownika nie wykryto niedyspozycji.