Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowa fundacja onkologiczna: FUNDACJA Rak 'n' Roll. Wygraj życie.

EURO RSCG | 2010-06-09
Nowa fundacja onkologiczna: FUNDACJA Rak 'n' Roll. Wygraj życie.

Większość działań związanych z problemami nowotworowymi skupia się na ich profilaktyce. My chciałybyśmy z jednej strony zająć się pomocą osobom już chorym, z drugiej podjąć próbę zmiany wizerunku tej choroby w szerszej społecznej świadomości.

Z własnego doświadczenia wiemy, że człowiek który dowiaduje się, że ma raka, staje zupełnie bezradny wobec własnego przerażenia opartego na zwykle stereotypowych wyobrażeniach tej choroby, wobec reakcji otoczenia, nawet własnej najbliższej rodziny, a przede wszystkim wobec niezrozumiałych dla niego zagadnień medycznych oraz zawiłych procedur i biurokracji polskiej służby zdrowia. Właśnie tym osobom chciałybyśmy pomóc. A jest komu pomagać: biorąc pod uwagę statystyki zachorowań z ostatnich 30 lat, w 2030 roku na raka może chorować nawet 90% społeczeństwa.

Pomysłodawczynią fundacji jest Magdalena Prokopowicz. Magda jest magistrem psychologii oraz absolwentką podyplomowych studiów organizacji produkcji filmowej w PWSTviT w Łodzi. Pracowała w Radiu Manhattan, Radiu Eska oraz Discovery Channel. Po wykryciu choroby zdecydowała się na prowadzenie własnej firmy - otworzyła impresariat artystyczny dla reżyserów, operatorów, kompozytorów Knock Knock Talents i agencję aktorską Knock Knock Actors.
Cztery lata temu, w wieku 27 lat, wykryto u niej rozsiany nowotwór  piersi. Przeżyła radykalną operację i chemioterapię podczas ciąży. 6 czerwca 2007 urodziła zdrowego, tryskającego uśmiechem i energią synka Leosia. Po 18 miesiącach od narodzin dziecka nadszedł nawrot choroby. W tej chwili Magda jest po kolejnej chemioterapii i czuje sie fantastycznie. Jak sama mówi "nigdy nie miałam tyle energii co teraz. Dzięki tej  chorobie stałam sie szczęśliwą, świadomą i pewną siebie kobietą". Podejście Magdy do choroby nowotworowej stało sie inspiracją dla innych. Telewizja Polska realizuje film dokumentalny o Magdzie, a już w lutym 2009 w magazynie Gala pojawi się wywiad z Magda, jej mężem i sesja z udziałem ich synka Leonka.

Celem fundacji jest poszerzanie świadomości społecznej na temat choroby nowotworowej
burzenie stereotypów i otwieranie “drzwi strachu”, dawanie pozytywnej energii, oswajanie społeczeństwa z tematem choroby i pokazywanie jej jako stanu, w którym można prowadzić normalne życie, dawanie nadziei oraz praktycznych porad ludziom chorym i ich rodzinom, dbanie o jakość życia osób chorych na raka.

Działania fundacji będą się koncentrować na stworzeniu pełnej, profesjonalnej bazy danych dotyczącej nowotworów (strona internetowa z wszystkimi tematami potrzebnymi chorym (spis wszystkich placówek onkologicznych w Polsce i za granicą, metody badawcze, sposoby leczenia, leczenie celowane, profilaktyka, a także firmy perukarskie, sklepy z bielizną, kliniki rekonstrukcyjne, sposoby na depresję, wsparcie dla rodzin itd.), akcjach społecznych na wzór tych, które odbyły się w USA i Europie Zachodniej (Np. kampania outdoorowa “PIĘKNO” - piękne sesje zdjęciowe ludzi po chemioterapii; akcja “Oddaj swoje włosy na peruki dla chorych”, której twarzą była Hillary Swank, która obciekła swoje długie włosy, a sponsorem firma Pantene; akcja “Breast Friends” - sesje zdjęciowe osób chorych na raka z osobą, która najbardziej im pomogła w czasie choroby), akcjach edukacyjnych i praktycznym poradnictwie dla osób chorych, pomocy i wsparciu psychologicznym, dla osób chorych i ich rodzin.

Dysponujemy ogromnym wsparciem profesjonalnej agencji reklamowej. Przygotowaniem strategii, kreacją, PR-em i mediami już się zajmuje jedna z  największych sieciowych agencji reklamowych EURO RSCG.

O ile dysponujemy dużym doświadczeniem i wiedzą dotyczącą chorób nowotworowych, to stawiamy dopiero pierwsze kroki jako osoby prowadzące działalność charytatywną i niewiele wiemy o prowadzeniu fundacji. Dlatego bardzo potrzebujemy i będziemy ogromnie wdzięcznie za wszelką pomoc i wsparcie.