Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowe urządzenia w polskich szpitalach

http://vitafon.pl/ | 2010-06-09
Nowe urządzenia w polskich szpitalach

Pod koniec maja br. dwa polskie szpitale - warszawski szpital MSWiA oraz łódzki USK im. WAM - otrzymały darowiznę w postaci nowoczesnego sprzętu medyczno-rehabilitacyjnego VITAFON. Dystrybutor urządzeń na terenie Polski, firma Vitafon PL, zdecydowała się obdarować wybrane szpitale swoimi produktami w celu promocji i ochrony zdrowia pacjentów z Warszawy i Łodzi.

Urządzenie VITAFON działa leczniczo i terapeutycznie dzięki wykorzystaniu wibroakustyki. Istota terapii wibroakustycznej polega na tym, że na miejsca zmian chorobowych urządzenie oddziałuje za pomocą drgań dźwiękowych o zmieniającej się w określonej skali częstotliwości (tzw. mikrowibracji). Oddziaływanie mikrowibracji prowadzi do usprawnienia przepływu krwi oraz limfy na poddawanym terapii obszarze ciała. Ponadto w przypadku stosowania mikrowibracji na wysokości wątroby i nerek terapia usprawnia funkcjonowanie tych narządów, zaś przykładanie urządzenia wibroakustycznego do wskazanego odcinka kręgosłupa wyraźnie redukuje ból odczuwany w tym obszarze ciała.  Terapia wibroakustyczna pozwala wyleczyć lub złagodzić przebieg licznych schorzeń; badania wykazują, że znaczącą poprawę stanu zdrowia stwierdzono u pacjentów cierpiących m.in. na stany zapalne stawów, stercza, pęcherza moczowego, sutka i korzonków nerwowych, jak również artretyzm, gruczolak stercza oraz bóle pleców różnego pochodzenia. Stwierdzono również skrócenie czasu leczenia złamań kości u osób, które w ramach rehabilitacji wykorzystywały wibroakustykę.

Wibroakustyka jako rodzaj fizjoterapii dopiero raczkuje na polskim rynku, jednak urządzenia wibroakustyczne dystrybuowane przez Vitafon PL zdążyły już uzyskać szereg pozytywnych opinii i atestów, m.in. ze strony Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii, Kliniki i Polikliniki Reumoortopedii Instytutu Reumatologii im. Eleonory Reichel w Warszawie i Zakładu Medycyny Sportowej Medivitsport S.C. w Tarnobrzegu. Od marca br. firma Vitafon PL jest członkiem Ogólnopolskiej Izby Gospodarczej Wyrobów Medycznych POLMED. Ponadto urządzenia firmy posiadają potwierdzoną zgodność z obowiązującą na terenie UE Dyrektywą o Wyrobach Medycznych 93/42/EWG.

Przekazana przez firmę darowizna na rzecz polskich szpitali ma na celu promocję wibroakustyki jako nowej, skutecznej i nieinwazyjnej formy terapii, która może znacznie usprawnić leczenie i rehabilitację pacjentów zarówno podczas pobytu w szpitalu, jak i po jego zakończeniu. Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi (Centralny Szpital Weteranów) został obdarowany sprzętem medycznym o wartości ponad 1300 PLN, zaś Centralny Szpital Kliniczny Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie otrzymał aparaty wibroakustyczne o łącznej wartości niemal 2 400 PLN.

- Mamy nadzieję, że dzięki szerszemu zastosowaniu w publicznych zakładach opieki medycznej urządzenia typu VITAFON staną się nie tylko szerzej znane pacjentom, lecz także zdobędą ich zaufanie, co zawsze jest trudne w przypadku nowych na rynku rozwiązań medycznych i terapeutycznych - stwierdza Igor Berkovics, warszawski przedstawiciel firmy Vitafon PL. - Zależy nam, aby pacjenci cierpiący na te dolegliwości, których leczenie może wspomóc terapia wibroakustyczna, miały jak najwięcej możliwości przekonania się o jej skuteczności. Naszym celem jest przede wszystkim sprawienie, aby jak najwięcej osób mogło cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem dzięki naszym produktom - dodaje Igor Berkovics.

Więcej informacji na temat terapii wibroakustycznej, jej zastosowań i sposobu działania można znaleźć na stronie internetowej www.zawszezdrow.pl. Informacje o urządzeniach typu Vitafon uzyskać można w wybranych sklepach ze sprzętem rehabilitacyjnym, na stronie internetowej www.vitafon.pl oraz od lekarzy pracujących w obdarowanych szpitalach.

Więcej informacji na stronach:
http://www.zawszezdrow.pl/
http://vitafon.pl/