Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Podsumowanie: VI FORUM CHIRURGÓW KRĘGOSŁUPA

Euro RSCG Sensors | 2010-06-02

W dniach  26-29 maj 2010r. odbyło się VI FORUM CHIRURGÓW KRĘGOSŁUPA
TECHNIKI MAŁOINWAZYJNE W CHIRURGII KRĘGOSŁUPA
Zielona Góra – Bukowy Dworek

Choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa jest chorobą społeczną i prawdziwą plagą dzisiejszych czasów. 80% społeczeństwa skarży się na dolegliwości ze strony kręgosłupa, a to jest główną przyczyną czasowej absencji w pracy lub trwałej niezdolności do pracy. Zatem stanowi to problem o olbrzymich kosztach społecznych.

Chirurgia kręgosłupa jest obecnie jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się dziedzin medycyny, gdzie postęp i rozwój nowych technologii medycznych jest najszybszy. Forum Chirurgów Kręgosłupa jest ogólnopolską konferencją skupiającą lekarzy zajmujących się problematyką chorób kręgosłupa, dyskutujących i omawiających najnowsze tendencje w tej dziedzinie. W tym roku już szóste Forum skupi neurochirurgów i ortopedów z całego kraju oraz gości zagranicznych w celu omówienie małoinwazyjnych metod operacyjnych.

Małoinwazyjne metody operacyjne polegają na zmniejszaniu chirurgicznej rany oraz maksymalnemu zmniejszeniu uszkodzeń tkanek wywołanych przez chirurga podczas operacji. Odpowiednikiem takich operacji w chirurgii brzucha lub klatki piersiowej jest endoskopia. Dzięki nowoczesnym technikom wizualizacji i najnowszym systemom stabilizacji możemy wykonać bardzo skomplikowaną operację kręgosłupa drogą niewielkiego (2-3cm) nacięcia skóry.

Przewagą tych metod leczenia jest szybszy powrót chorych do życia społecznego, krótszy pobyt w szpitalu, a w rezultacie niższe koszty społeczne. W roku 2010 chcemy rozszerzyć nasze spotkanie o część praktyczną zawierającą operację na żywo (prowadzoną z Lubuskiego Ośrodka Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Zielonej Górze), w której można będzie uczestniczyć na zasadzie telekonferencji, oraz warsztaty tematyczne prowadzone przez wybitnych i doświadczonych chirurgów kręgosłupa.
 
Dr n. med. Paweł Jarmużek, Ordynator Lubuskiego Ośrodka Neurochirurgii i Neurotraumatologii w Szpitalu Wojewódzkim w Zielonej Górze