Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Laparoskopia a gry komputerowe

PAP | 2010-05-28
Badania przeprowadzone w centrum medycznym Beth Israel w Nowym Jorku wykazały, że chirurdzy przeprowadzających zabiegi za pomocą laparoskopu spędzający co najmniej 3 godziny w tygodniu na rozrywce przed komputerem popełniali o 37% mniej błędów, pracowali 27% szybciej i ogólnie uzyskiwali o 42% lepsze wyniki niż koledzy, którzy nie poddawali się tego typu przyjemności.

Badania przeprowadzono na grupie 31 młodych lekarzy z około 3-letnim doświadczeniem zawodowym i 12-stu ich starszych kolegów z prawie 13-letnim stażem pracy. Wypytano ich o doświadczenia z grami komputerowymi, po czym poddano półtoradniowym próbom zarówno w dziedzinie symulowanych operacji, jak i umiejętności w grach. 42% uczestników badania nigdy nie grało w gry komputerowe, zaś 30% przyznało się do grania codziennie.

Badania ustaliły bezpośredni związek między umiejętnościami w komputerowej rozrywce a umiejętnościami chirurgicznymi - najlepsi gracze wykazali się również wysoką skutecznością w symulowanych zabiegach. Aktywni gracze popełniali 31% mniej błędów, byli 24% szybsi i otrzymali o 26% wyższą punktację ogólną.