Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Po raz pierwszy w Warszawie - rewolucyjna metoda badania wzroku u małych dzieci

EuroRSCG | 2010-05-28
Wysokospecjalistyczna poradnia okulistyczna ENEL-MED, jako pierwsza poradnia okulistyczna w Warszawie, została wyposażona w nowoczesny refraktometr pediatryczny PULSOPTIX, który pozwala na precyzyjny pomiar wady wzroku u dzieci od już 6 miesiąca życia.

Jest to rewolucyjna zmiana w technice badania wady wzroku u małych dzieci. Dotychczas dzieci badano listwami do skiaskopii pozwalającymi tylko orientacyjnie ocenić wadę wzroku. Często, do pomiaru, głowę dziecka musiano unieruchamiać siłą a w niektórych przypadkach, w celu precyzyjniejszego ustalenia wady trzeba było je na krótko uśpić. Z tych względów badanie takie u dzieci w przedziale wieku od 6 miesięcy do 3 lat wykonywano bardzo rzadko.

Badanie nową metodą jest bardzo łatwe i przyjemne dla dziecka. Polega na nakierowaniu aparatu na oczy dziecka i dokonaniu, z odległości 1 metra, pomiaru przez około 2 sekundy przy uprzednim zaaplikowaniu Atropiny.

W ENEL-MED leczenie zeza u dzieci prowadzą doświadczone okulistki dziecięce dr n. med. Dorota Klimczak-Ślączka i lek. med. Beata Kaszyńska. W poradni wykonywana jest również kwalifikacja do leczenia operacyjnego zeza, która przeprowadzana jest w Szpitalu ENEL-MED na warszawskim Zaciszu.

Wzrok dziecka

Przez pierwsze lata życia mózg uczy się wielu funkcji, w tym odczytywać obraz przekazywany przez oko. Następnie mózg łączy obrazy z obu oczu i przekształca je w widzenie przestrzenne, stereoskopowe. Jeżeli u dziecka występuje wada wzroku, wówczas obraz przekazany do mózgu jest nieostry a kora wzrokowa uczy się nieprawidłowo go odczytywać.

Jeżeli przed 4 rokiem życia nie wykryje się wady wzroku i nie zaleci się prawidłowej korekcji okularowej powstaje nieodwracalne niedowidzenie mózgowe. W późniejszych latach życia wadę wzroku można już badać precyzyjnie. Jednak nawet odpowiedni dobór okularów, soczewek kontaktowych czy operacje laserowe nie nauczą mózgu prawidłowego odczytywania obrazu. Dlatego wykrycie wady wzroku około 1 roku życia daje najlepsze efekty.

Małe dzieci trafiają do okulisty, gdy z powodu wady wzroku zaczynają zezować. Znacznie większy problem pojawia się, kiedy małe dzieci mają wadę wzroku i niedowidzą, ale nie zezują. Wówczas najczęściej zostają zbadane dopiero w szkole, około 6 roku życia. Wtedy na leczenie jest najczęściej za późno i pozostaje niedowidzenie mózgowe. Dlatego niezwykle ważne jest wprowadzenie standardowego przesiewowego badania wzroku u dzieci pomiędzy 6 miesiącem a 3 rokiem życia. Wcześnie postawiona diagnoza i dobrane leczenie pozwalają na skorygowanie wad wzroku oraz ustąpienie objawów zeza.WYSOKOSPECJALISTYCZNA PORADNIA OKULISTYCZNA
ODDZIAŁ PUŁAWSKA
Centrum Medyczne ENEL-MED S.A.
ul. Puławska 326
Warszawa
Zapisy pod numerem telefonu: 1 95 27*
* Koszt połączenia lokalnego


Informacje o firmie
   
Centrum Medyczne ENEL-MED S.A. (www.enel.pl) istnieje od 17 lat. Obecnie na sieć medyczną ENEL-MED składa się kilkuset placówek medycznych w całej Polsce.  Wśród nich są własne oddziały Centrum zlokalizowane w Łodzi (Manufaktura), Krakowie (Galeria Krakowska), Poznaniu (Kupiec Poznański), Warszawie (Atrium, Arkadia, Blue City, Domaniewska, Puławska, Zacisze) i Wrocławiu (Arkady Wrocławskie) oraz wielospecjalistyczny szpital (na warszawskim Zaciszu) funkcjonujący od 1996 roku. ENEL-MED może się także poszczycić własnymi oddziałami i pracowniami diagnostycznymi (Bielany w Warszawie, Lublin, Łomża, Mielec, Poznań, Wołomin).

ENEL-MED oferuje pełną obsługę, prowadzi pacjenta od konsultacji, przez diagnozę, hospitalizację, operację, aż po rehabilitację - czyli przez cały zamknięty cykl leczenia. Usługi świadczone są w następujących zakresach:
 • przychodnie specjalistyczne (lekarze wszystkich specjalności)
 • kliniki stomatologiczne
 • diagnostyka obrazowa (tomograf komputerowy, rezonans magnetyczny, RTG, mammograf, USG i inne)
 • szpital
 • rehabilitacja
 • centrum psychologiczne
 • laboratorium protetyczne
 • teleradiologia i outsourcing
 • szkoła rodzenia
 • autorskie programy profilaktyczne
 • wysokospecjalistyczna poradnia okulistyczna

Centrum posiada w ofercie produkty zarówno dla klientów korporacyjnych – system abonamentowej opieki medycznej dla firm Enel-Care, jak i klientów indywidualnych – program komercyjnych ubezpieczeń zdrowotnych medi-care, który realizowany jest wspólnie z InterRisk S.A. Vienna Insurance Group.

W ENEL-MED obecnie pracuje około 1280 osób, w tym 590 lekarzy i 348 pracowników personelu medycznego nie lekarskiego. 95% kadry medycznej posiada II stopień specjalizacji. Z usług ENEL-MED korzysta ponad 300 tys. pacjentów w tym ponad 70 tys. klientów korporacyjnych.

W 2004 roku Centrum uzyskało Certyfikat Systemu Zarządzania Jakością zgodnie z wymogami normy ISO 9001:2000 a re-certyfikacja przeprowadzona w styczniu 2010 roku zakończyła się rekomendacja do wydania certyfikatu na zgodność z normą ISO 9001:2008.