Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Nowoczesne aparaty do badania wzroku dla Wrocławian

Wrocławski Portal Biznesowy | 2010-05-21
Nowoczesne aparaty do badania wzroku dla Wrocławian

Nowoczesne aparaty do badania wzroku dla Wrocławian

Nowoczesne aparaty do badania wzroku dla Wrocławian

Nowoczesne aparaty do badania wzroku dla Wrocławian

Kilkuset wrocławian skorzystało już z bezpłatnych badań wzroku w ramach akcji edukacyjnej „Czas na wzrok. Zachowaj ostrość widzenia po czterdziestce” poświęconej prezbiopii. Badania są prowadzone przez specjalistów w dziedzinie Optyki Okularowej i Optometrii Wydziału Podstawowych Problemów Techniki Politechniki Wrocławskiej.

Gościem specjalnym pierwszego dnia badań był Jacek Borkowski - aktor, który od niedawna korzysta z okularów progresywnych – najnowocześniejszego rozwiązania dla poprawy wzroku w przypadku prezbiopii. 
Badania w ramach akcji „Czas na wzrok” potrwają do 23 maja. Każdy zbadany do tej pory mieszkaniec Wrocławia otrzymał od specjalisty wynik swojego pomiaru razem z analizą i fachową poradą. Dzięki temu będzie wiedział czy powinien udać się z wizytą do okulisty lub optometrysty w celu poprawy jakości widzenia.

-Warto pamiętać, że opóźnienie decyzji o odpowiedniej korekcji wzroku może skutkować przewlekłym zapaleniem spojówek, uporczywymi bólami głowy i innymi zaburzeniami widzenia. Tych kłopotów można byłoby uniknąć, gdyby w odpowiednim czasie okulista lub optometrysta zapisał odpowiednie okulary – mówi prof. Misiuk – Hojło.

Akcji „Czas na wzrok” towarzyszy konkurs przeprowadzany na stronie internetowej www.czasnawzrok.pl, w którym można wygrać jedną z 24 par okularów z soczewkami progresywnymi, najnowocześniejszym rozwiązaniem w korekcji prezbiopii.
-Od niedawna używam okularów progresywnych i muszę przyznać, że odczułem ulgę. Nie muszę już wytężać wzroku, by dobrze widzieć. Okulary progresywne są najlepszym rozwiązaniem dla prezbiopów, bowiem pozwalają zachować młody wygląd i zastępują dwie pary okularów. Namawiam wszystkich by skorzystali z okazji, jaką są bezpłatne badania wzroku. Warto sobie pomóc –  mówi Jacek Borkowski, który był gościem specjalnym badań przed Pasażem Grunwaldzkim we Wrocławiu.

Badania wzroku rozpoczęły się 15 maja i potrwają do niedzieli, 23 maja. Specjaliści po przeprowadzeniu krótkiego testu u pacjentów ustalają czy istnieje problem z ostrością widzenia do dali, do bliży lub z widzeniem obuocznym. Bezpłatne badania przesiewowe są II etapem akcji „Czas na wzrok”, która rozpoczęła się w kwietniu br.

Więcej informacji i opisów poszczególnych rozwiązań dla prezbiopów znajduje się na oficjalnej stronie internetowej: www.czasnawzrok.pl