Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Justyna Kozłowska | 2010-05-20
Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Fotorelacja-Kardologia Interdyscyplinarnie

Prezentujemy Państwu zdjęcia z zakończonego właśnie Sympozjum w Opinogórze na temat interdyscyplinarnych osiągnięć Kardiologii.

14-15 maja 2010 r. , w Opinogórze koło Ciechanowa, odbyło się już drugie z cyklu sympozjum Kardiologia Interdyscyplinarnie, tym razem pod hasłem: Czynniki ryzyka kardiologicznego w praktyce zabiegowej. Organizatorem zjazdu specjalistów z całej Polski było Centrum Edukacji Medycznej CEMED z Warszawy oraz Specjalistyczny Szpital Wojewódzki w Ciechanowie.

Przedmiotem dyskusji zeszłorocznego spotkania kardiologów i lekarzy innych specjalności w Muzeum Romantyzmu były problemy kardiologiczne kobiet w ciąży. Już dziś planujemy sympozjum na 2011 rok, które odbędzie się pod hasłem: Serce w ekstremach dojrzałości. Tym razem skoncentrujemy się na problemach (schorzeniach) kardiologicznych pacjentów w młodym, jak i w dojrzałym wieku.

W tym roku uwaga lekarzy skupiła się na problemach czynników ryzyka kardiologicznego w praktyce zabiegowej. Na ten temat dyskutowały autorytety polskiej kardiologii, chirurgii, anestezjologii oraz innych specjalności. Głównym celem sympozjum było przedstawienie zagadnień czynników ryzyka kardiologicznego w szerokiej perspektywie wielu dziedzin medycyny. Wykład inauguracyjny sympozjum wygłosił prof. dr hab. n. med. Grzegorz Opolski.
W trakcie obrad poruszane były następujące tematy: Czynniki ryzyka kardiologicznego w praktyce zabiegowej w ginekologii onkologicznej – prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Baranowski, Prowadzenie leczenia przeciwzakrzepowego w okresie około zabiegowym – prof. dr hab. n. med. Anetta Undas, Czynniki ryzyka kardiologicznego w praktyce zabiegowej – spojrzenie anestezjologa – prof. dr hab. n. med. Zbigniew Rybicki, Czynniki ryzyka kardiologicznego w praktyce zabiegowej – spojrzenie chirurga – doc. dr hab. n. med. Marek Frączek, Pacjent przed i po interwencjach na naczyniach wieńcowych w obliczu zabiegów operacyjnych – prof. dr hab. n. med. Adam Witkowski, Ochronne działanie anestezji na narządy – prof. dr hab. n. med. Elżbieta Sokół – Kobielska, Pacjent z układem stymulującym na stole operacyjnym – dr n. med. Marcin Grabowski, Kardionefrologia. Zespół
sercowo – nerkowy, prof. dr hab. n. med. Jacek Imiela,  Problemy kardiologiczne u pacjentów z chorobą nowotworową – prof. dr n. med. Małgorzata Kurpesa, Postępowanie w chorobie wieńcowej współistniejącej z cukrzycą, prof. dr hab. n. med. Maria Krzemińska – Pakuła, PoChP – diagnostyka i leczenie – dr n. med. Andrzej Rosłan, Nadciśnienie u kobiety w ciąży – prof. dr hab. n. med. Andrzej Januszewicz.
 
Przebieg sympozjum koordynowała dr Maria Bala-Dzilińska – Zastępca ordynatora oddziału kardiologicznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie, główna inicjatorka spotkań w Opinogórze.
Tegoroczne  sympozjum wzbogacone zostało o oddzielną sesję warsztatową dla personelu pielęgniarskiego, gdzie dyskutowane były kwestie przewlekłej niewydolności żylnej. Pielęgniarki brały również udział w warsztatach spirometrycznych oraz wysłuchały wykładu o programie leczenia bólu.

Frekwencja uczestników sympozjum mówi sama za siebie i przekonuje nas jeszcze bardziej o potrzebie organizowania spotkań lekarzy różnych środowisk, którzy mają okazję odwiedzić Opinogórę i przedyskutować zagadnienia kardiologiczne w ujęciu interdyscyplinarnym.  Mamy nadzieję, że coroczne sympozjum kardiologiczne w Opinogórze stanie się stałym punktem w kalendarzu dotychczasowych uczestników i zaciekawi również tych, którzy jeszcze nie mieli okazji się tu pojawić.