Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Medicover otworzył swoją placówkę medyczną w Bydgoszczy

FUTURE PR | 2010-05-20
Medicover otworzył swoją placówkę medyczną w Bydgoszczy

Medicover otworzył pierwsze w Bydgoszczy Centrum Medicover. Placówka zlokalizowana jest w centrum miasta, w pobliżu Szpitala im. Dr Jurasza przy al. Powstańców Wielkopolskich 26. Zajmuje powierzchnię 400 m.kw.

W bydgoskim Centrum Medicover znajduje się 12 nowoczesnych gabinetów, dwie specjalistyczne sale zabiegowe dedykowane procedurom laryngologicznym, punkt pobrań oraz pracownie ultrasonografii, audiometrii, spirometrii i EKG. Placówka świadczy usługi w zakresie opieki ambulatoryjnej i diagnostyki. Zapewnia pacjentom dostęp do badań medycyny pracy, diagnostycznych badań laboratoryjnych oraz specjalistycznych badań i zabiegów laryngologicznych w zakresie leczenia zaburzeń chrapania i bezdechów sennych.

W Centrum Medicover w Bydgoszczy pacjenci mogą liczyć na pomoc lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej oraz licznych specjalistów, w tym alergologa, okulisty, laryngologa, dermatologa, diabetologa, dietetyka, chirurga, onkologa, ortopedy, psychiatry, psychologa, pulmonologa, endokrynologa i wielu innych.

W nowootwartym Centrum Medicover można wykonać szeroką gamę badań laboratoryjnych, a także EKG spoczynkowe, kriochirurgię dermatologiczną, ginekologiczną, spirometrię, USG ciąży, USG Doppler naczyń żylnych i tętniczych, USG ginekologiczne, internistyczne, jamy brzusznej, pediatryczne, tarczycy oraz urologiczne.

Centrum Medicover w Bydgoszczy jest czynne od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 19.00. Dogodna lokalizacja placówki, przy głównych szlakach komunikacyjnych, ułatwi wygodny i szybki dojazd do Centrum zarówno środkami komunikacji miejskiej, jak i samochodem. Bezpośrednio przy budynku znajdują się dedykowane bezpłatne miejsca parkingowe.
- Dynamiczny rozwój Bydgoszczy oraz całego regionu, i związane z tym rosnące zainteresowanie prywatnymi usługami medycznymi to główne przyczyny, dla których zdecydowaliśmy się otworzyć nasze nowe Centrum Medicover. Chcemy zainteresować usługami Medicover zarówno pracodawców oraz właścicieli firm, jak i osoby indywidualne. Do każdej z tych grup kierujemy elastyczną i „szytą na miarę” propozycję oferty – podkreśla Bartosz Maciejewski, rzecznik prasowy firmy Medicover.
Klienci indywidualni mogą korzystać z usług Centrum, wykupując Indywidualne Ubezpieczenie Medicover (dostępne przy wyborze ubezpieczenia w opcji współpłatności już od 11 zł miesięcznie), lub płacąc jednorazowo za zrealizowane świadczenie. Pracodawcy mogą zapewnić swoim pracownikom opiekę medyczną w Medicover, decydując się na jej wykupienie w ramach oferty ubezpieczeń grupowych lub oferty abonamentowej.
Szczegółowe informacje na temat oferty jak również Centrum Medicover w Bydgoszczy, w tym dokładny zakres usług z pełną listą lekarzy specjalistów przyjmujących w placówce oraz badań diagnostycznych, są dostępne na stronie internetowej www.medicover.pl.
Grupa Medicover jest międzynarodową firmą medyczną oferującą pełny zakres opieki medycznej. W Polsce opiekuje się ponad 5 tysiącami firm i ponad 500 tysiącami pacjentów. Posiada 22 szerokoprofilowe, Centra Medicover w największych miastach Polski: Gdańsku, Gdyni, Gliwicach, Katowicach, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Warszawie Wrocławiu oraz Bydgoszczy. Współpracuje z ponad tysiącem placówek medycznych w całej Polsce. O zdrowie pacjentów troszczy się ponad 1400 lekarzy i 300 pielęgniarek i personelu pomocniczego w placówkach własnych oraz przeszło 9 tysięcy lekarzy współpracujących. Medicover zbiera doświadczenia i poszerza zakres działalności już od przeszło 15 lat. Ukoronowaniem dotychczasowego rozwoju firmy w Polsce było otwarcie w ubiegłym roku pierwszego, pełnoprofilowego Szpitala Medicover w warszawskim Wilanowie. Jako jedyna prywatna firma medyczna w Polsce, Medicover zapewnia swoim pacjentom pełną opiekę medyczną obejmującą usługi ambulatoryjne, diagnostykę laboratoryjną i obrazową, aż po opiekę szpitalną. Usługi dostępne w formie abonamentów i ubezpieczeń medycznych kierowane są zarówno do firm, jak i klientów indywidualnych. Grupa Medicover rozwija swoją działalność nie tylko w Polsce, ale również w innych krajach Europy. Jest obecna w Czechach, na Węgrzech i Słowacji oraz w Rumunii.

O Szpitalu Medicover w skrócie:

Klinika Zdrowia Kobiety - specjalizuje się w pełnym zakresie świadczeń dedykowanych zdrowiu kobiet, oferując leczenie szpitalne w zakresie ginekologii ogólnej i onkologicznej, uroginekologii  i patologii ciąży.

Klinika Położnictwa - pragnie towarzyszyć kobietom i ich rodzinom w najważniejszych momentach życia jakimi są ciąża i poród. Sprzyja komfortowym narodzinom dzieci oferując spokojną, intymną atmosferę, w otoczeniu bliskich oraz pod opieką profesjonalnego i przyjaznego personelu.

Klinika Zdrowia Dziecka - szczególną troską otaczamy zdrowie najmniejszych pacjentów. Jako pierwsza, prywatna placówka szpitalna oferujemy szeroki profil usług z zakresu neonatologii, pediatrii, chirurgii dziecięcej, laryngologii, urologii oraz ortopedii dziecięcej.

Klinika Kardiologii - będzie specjalizować się w  nowoczesnej diagnostyce chorób serca i naczyń, procedurach kardiologicznych włącznie z kardiologią interwencyjną oraz w intensywnej opiece kardiologicznej.

Klinika Chorób Wewnętrznych - zapewnia szeroki profil diagnostyki i wysoki poziom  opieki szpitalnej w wielu specjalnościach w obszarze chorób wewnętrznych. Zaplecze diagnostyczne i terapeutyczne Kliniki pozwala na szybką diagnostykę i leczenie chorób z zakresu m.in. gastrologii, endokrynologii, pulmonologii czy angiologii.

Klinika Chirurgii - oferuje najwyższą jakość usług medycznych z zakresu chirurgii ogólnej, naczyniowej, ortopedii czy urologii. Stosuje wiele nowatorskich metod zabiegowych, w tym szczególnie w zakresie terapii małoinwazyjnej, będącej jednym z najnowszych osiągnięć światowej chirurgii.

Klinika Anestezjologii i Intensywnej Terapii - bezpieczeństwo  medyczne w Szpitalu Medicover jest dla nas priorytetem. Zapewniamy je naszym pacjentom w salach operacyjnych, oddziałach pooperacyjnych i oddziałach intensywnej terapii, które wyposażyliśmy w najnowocześniejszy sprzęt do monitorowania funkcji życiowych, wspomagania oddychania i reanimacji.
W Szpitalu Medicover funkcjonują 3 specjalistyczne centra:

Centrum Diagnostyczne to m.in. nowoczesny, w pełni cyfrowy sprzęt operacyjny i diagnostyczny jest wizytówką Szpitala Medicover. Szpitalne Centrum Diagnostyczne składa się z 8 wyspecjalizowanych pracowni, w których skład wchodzą pracownie rezonansu magnetycznego, badań RTG, tomografii komputerowej, ultrasonografii, mammografii, echokardiografii, prób wysiłkowych, badań Dopplerowskich I EKG

Centrum Konsultacyjne zapewnia możliwość konsultacji medycznych w okresie przed i pooperacyjnym dla pacjentów Szpitala Medicover. W trakcie wizyty pacjenci otrzymują komplet informacji dotyczących wszelkich szczegółów leczenia.

Centrum Rehabilitacyjne specjalizuje się w terapii stanów pourazowych i pooperacyjnych. Wykonuje zabiegi m.in.: z zakresu fizykoterapii i kinezyterapii.

Link do strony Szpitala Medicover: http://www.szpitalmedicover.pl.