Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

"GW": Sześciopiętrowy prywatny szpital powstanie przy Sobieskiego?

Gazeta Wyborcza | 2008-12-10

Władze Mazowsza sprzedały działkę w pobliżu skrzyżowania ul. Sobieskiego i Chełmskiej. Będzie mógł tam powstać sześciopiętrowy prywatny szpital - informuje Gazeta Wyborcza (Warszawa, .

Chodzi o liczącą nieco ponad 6 tys. m kw. działkę obok budynku Naczelnej Izby Lekarskiej, częściowo zasłoniętą od ul. Sobieskiego trójkątnym pawilonem handlowo-usługowym. Na tej działce stoi stary piętrowy budynek, w którym kiedyś mieściło się Centrum Psychoterapii.
- Placówka mieściła się w złych warunkach lokalowych. Dyrekcja szpitala wnioskowała o zmianę lokalizacji. Mniej więcej dwa lata temu po dotacji z budżetu samorządu województwa placówka przeprowadziła się na Dolną 42 - relacjonuje Joanna Czechowicz-Bieniek z biura prasowego mazowieckiego urzędu marszałkowskiego.
Działka została wystawiona na przetarg za ceną wywoławczą 12 mln zł (ok. 2 tys. zł za m kw., . Zgłosiły się do niego trzy firmy: sieć tanich marketów, firma budowlana z Częstochowy i spółka PBI Administracja 4 powiązana z firmą ze Starych Babic zajmująca się budową hal magazynowych oraz załatwianiem formalności związanych z uzyskaniem pozwolenia na budowę. Ta ostatnia firma zorientowała się, że działka leży na terenie objętym powstającym planem zagospodarowania Sielc. Do projektu planu złożyła wniosek o to, by na terenie działki sprzedawanej przez samorząd województwa dopuścić budowę 10-piętrowego hotelu. Planiści zgodzili się na podniesienie zabudowy do sześciu pięter, ale nie na hotel. "Zgodnie z polityką przestrzenną wyrażoną w studium miasta Warszawy teren przeznaczony jest na cele usług zdrowia. Usługi hotelarstwa w tym przeznaczeniu się nie mieszczą" - napisali w uzasadnieniu.

 

Gazeta Wyborcza, 10.12.2008

Brak tagów