Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii, Farmacji i Biobiznesu

OTO PR | 2010-05-18
Naukowcy, przemysłowcy oraz inwestorzy z kilkudziesięciu krajów świata już po raz dziewiąty spotkają się w dniach 19-21 maja 2010 r. w Łodzi na Środkowoeuropejskich Targach Biotechnologii, Farmacji i Biobiznesu – BioForum 2010. Jest to najważniejsza impreza branży biotechnologicznej w Polsce i w Europie Środkowej.


Tegoroczne BioForum będzie unikalną okazją do zapoznania się z najważniejszymi, innowacyjnymi projektami badawczymi, realizowanymi w minionym roku w czołowych placówkach naukowych, laboratoriach oraz przedsiębiorstwach Europy Środkowej.

W ciągu trzech dni imprezy (19-21 maja 2010 r., w centrum konferencyjnym andel’s Hotel w Łodzi) odbędzie się kilkadziesiąt prezentacji naukowych i biznesowych. Naukowcy, technolodzy i przedsiębiorcy z Polski oraz innych krajów regionu (w tym Czech, Słowacji, Węgier, Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy oraz Rumunii) przedstawią swoje osiągnięcia w zakresie:
• nowatorskich leków i substancji chemicznych,
• zaawansowanych technologicznie urządzeń dla przemysłu farmaceutycznego i kosmetycznego,
• narzędzi dla sektora medycznego,
• rozwiązań technologicznych w obszarze genetyki i biologii molekularnej,
• wyposażenia laboratoriów badawczych.

Jak co roku będzie można zapoznać się także z ofertą funduszy inwestujących w innowacyjne przedsięwzięcia w obszarze biotechnologii i farmacji. Nie zabraknie również konsultantów w dziedzinie zarządzania biobiznesem oraz prawników specjalizujących się w ochronie własności intelektualnej w nauce oraz przemyśle.

Doroczne łódzkie Targi to miejsce wymiany doświadczeń dla wybitnych naukowców, badaczy i menadżerów – entuzjastów biotechnologii. Prezentacje, seminaria i panele dyskusyjne stają się impulsem do podejmowania nowych badań oraz projektów biznesowych. Co roku impreza owocuje nowymi kontraktami oraz przyczynia się do rozwoju współpracy placówek naukowych i firm biotechnologicznych.

„To właśnie w wyniku kontaktów nawiązanych podczas poprzednich edycji BioForum doszło do powstania takich firm, jak Mabion, Proteon Pharmaceuticals czy Celther. Podczas łódzkich Targów przed trzema laty zadecydowano o powołaniu w Łodzi Mikroinkubatora Przedsiębiorstw Biotechnologicznych. W ciągu minionych 10 lat BioForum przyciągnęło do Polski i innych krajów Europy Środkowej wielu inwestorów oraz producentów z branży biobiznesu” – podkreśla prof. Tadeusz Pietrucha, prezes organizującej Targi firmy Bio-Tech Consulting.
Środkowoeuropejskie Targi Biotechnologii i Biobiznesu BioForum są jednym z najważniejszych dorocznych wydarzeń dla osób i firm związanych z branżą. Świadczy o tym wydłużająca się z roku na rok lista wystawców, prelegentów i gości, wśród których są:
• zarówno rozwijające się, jak i renomowane firmy biotechnologiczne z Europy Centralnej,
• ośrodki naukowe i laboratoria badawcze,
• firmy farmaceutyczne,
• inkubatory przedsiębiorczości i nowych technologii,
• rzecznicy patentowi i prawnicy,
• instytucje państwowe zajmujące się polityką gospodarczą i naukową,
• instytucje finansowe i fundusze inwestycyjne,
• młodzi naukowcy i studenci.

Więcej informacji na: www.bioforum.pl

O Bio-Tech Consulting:
Bio-Tech Consulting to polska firma doradcza, działająca na rynku od 1996 roku, założona przez prof. Tadeusza Pietruchę, pracownika naukowego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi. Firma świadczy usługi doradztwa naukowego i biznesowego w obszarze biotechnologii, m.in. dla firm kosmetycznych, farmaceutycznych i medycznych. Od 10 lat Bio-Tech jest organizatorem dorocznych konferencji naukowo-biznesowych i targów poświęconych biotechnologii i biobiznesowi – BioForum (www.bioforum.pl). Prowadzi też portal internetowy Serwis Biotechnologiczny (www.biotechnologia.pl). W listopadzie 2007 roku, wraz z Urzędem Miasta Łodzi i Centrum Biologii Medycznej Polskiej Akademii Nauk, firma Bio-Tech Consulting uruchomiła projekt "MiniInkubator Firm Biotechnologicznych". Inkubator został zlokalizowany na terenie kampusu PAN w Łodzi.

Kontakt:
Joanna Rodziewicz-Nyk
Tel. 608 634 332, 42 678 01 12
joanna.rodziewicz@biotechnologia.pl
www.bioforum.pl