Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Rozkwit turystyki medycznej w Polsce

www.rynekhoreca.pl | 2010-05-13
Izba Gospodarcza Turystyki Medycznej podała, iż  zagranicznych pacjentów przyciągają do polskich placówek medycznych głównie ceny. Rocznie leczy się ich w Polsce 200-250 tys.

Popularnością cieszą się zabiegi stomatologiczne, dermatologiczne i plastyczne zwłaszcza wśród Niemców, Brytyjczyków, Irlandczyków, Szwedów i Norwegów. Polskie placówki medyczne współdziałają z biurami podróży i hotelami, tak aby oprócz zabiegów medycznych zaoferować zwiedzanie miast, transport, nocleg i wyżywienie. Izba Gospodarcza Turystki Medycznej (IGTM), którą utworzyło kilkadziesiąt placówek prowadzi w chwili obecnej kampanię "Leczenie w Polsce". Powstał również portal internetowy, który stanowi bazę danych dotyczących branży medyczno-turystycznej.

Zdaniem zajmujących się turystyką medyczną możne być ona dochodowa. To z racji cen zabiegów w Polsce, które są zdecydowanie niższe od cen np. w Wielkiej Brytanii lub Niemczech co powoduje dużą popularność tego typu usług i tworzy źródło dochodu dla właścicieli biur podróży, przewoźników, hotelarzy.