Szukasz sprzętu medycznego? Wypełnij darmowe zapytanie
Wypełnij darmowe zapytanie
MedicalOnline.pl wyszukuje najlepszych dostawców
i przesyła im Twoje zapytanie
Dostawcy przesyłają Ci oferty handlowe dotyczące zapytania
sprzęt medyczny
Wyślijzapytanie ofertowe

Internetowe apteki-czy bezpieczne?

OTO PR | 2010-05-12
Internetowe apteki-czy bezpieczne?

Kupowanie lekarstw przez Internet jest bezpieczniejsze, niż mogłoby się wydawać – pod warunkiem, że korzystamy ze sklepów z odpowiednimi uprawnieniami. Co prawda do nabywania tego typu produktów online podchodzimy jeszcze z dystansem, ale powoli zaczyna się to zmieniać. W aptekach internetowych, dokładnie tak jak w tych tradycyjnych, pracują osoby z wykształceniem farmaceutycznym. Procedury przechowywania jak i przygotowania produktów są w nich bardzo rygorystyczne co gwarantuje nam odpowiednią jakość.

Z całą pewnością ryzykowne jest kupowanie medykamentów od przypadkowych sprzedawców w sieci. W sprawie naszego zdrowia nie warto ryzykować. Kupując środki farmaceutyczne zwróćmy uwagę na to, czy sprzedający posiada odpowiednie uprawnienia do ich sprzedaży. „Na stronie apteki musi być zamieszczony link do zezwolenia na prowadzenie sprzedaży przez Internet” – mówi Bogusław Wierzbowski z portalu fabrykazdrowia.pl – „apteka internetowa musi znajdować się w rejestrze aptek prowadzących wysyłkową sprzedaż leków. Taki rejestr jest dostępny na stronie każdego Wojewódzkiego Inspektora Farmaceutycznego”.
Zainteresowanie kupnem produktów farmaceutycznych za pośrednictwem Internetu zdaniem Magdaleny Miery, Specjalisty ds. Rozwoju Katalogu Produktów w porównywarce Ceneo.pl w najbliższym czasie będzie się rosnąć: „Obserwujemy coraz większe zainteresowanie produktami aptecznymi. Nasi użytkownicy chętnie poszukują nie tylko leków, ale również dermokosmetyków, soczewek kontaktowych, czy środków homeopatycznych. Dużą popularnością cieszą się także artykuły medyczne i rehabilitacyjne, które na Ceneo również znajdziemy w kategorii »Apteka«”. Od tego tygodnia „Apteka” funkcjonuje jako odrębna kategoria na stronie głównej Ceneo.pl i wszystko wskazuje na to, że będzie cieszyć się coraz większą popularnością wśród e-konsumentów.